loading...
Leć to Al Barsha

Wycieczki to Al Barsha

 • Bez wizy

Młoda i aktywnie rozwijająca się dzielnica Al-Barsha położona jest w zachodniej części Dubaju. Nie ma dostępu do morza, ale można dostać się na wybrzeże. W szczególności warto zwrócić uwagę na sztuczną wyspę Palm Jumeirah.

  Dojazd własny Al Barsha

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Al Barsha

  • Język arabski

  Co przyciąga turystów?

  Obecnie dzielnica nie jest jeszcze w pełni zabudowana, a część jej terytorium jest na etapie projektowania. Ale pomimo młodego wieku Al-Barsha jest popularna wśród turystów. Przyjeżdżają do słynnego Mall Of The Emirates – największego centrum handlowego świata, w którym znajduje się 600 sklepów, restauracji, 2 hotele, kino, atrakcje dla dzieci, a nawet Ski Dubai – zimowy kurort pośrodku pustyni.

  Oczywiście niewiele osób przyjeżdża do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby celowo jeździć na nartach, ale całkiem możliwe jest urozmaicenie wakacji na plaży i zakupów na stoku narciarskim. 400 metrów tras o różnym stopniu trudności, wyciąg, tor saneczkowy, tor bobslejowy i po prostu możliwość gry w śnieżki – to wszystko jest poszukiwane przez mieszkańców krajów arabskich, którzy śnieg widzieli tylko w telewizji.

  W Al Barsha Dubai zatrzymują się głównie osoby, które przyjeżdżają do miasta w celach biznesowych lub na zakupy, a także osoby ceniące ciszę. Obszar ten uważany jest za spokojny w porównaniu do innych części metropolii, dlatego wiele osób woli kupować tutaj nieruchomości. Można tu znaleźć stosunkowo niedrogie hotele, a także luksusowe hotele pięciogwiazdkowe. Niektóre hotele Al Barsha Dubai oferują bezpłatny transport na plażę lub do centrów handlowych.

  Co warto zobaczyć?

  Atrakcją dla turystów jest ogród botaniczny Miracle Garden. Jest to duża kolekcja kwiatów i kompozycji kwiatowych. Park w Al-Barsha uważany jest za największy na świecie. Zawiera unikalne rzeźby i kompozycje kwiatowe, na przykład samolot z 500 000 roślin, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. W parku odbywają się parady kwiatów, pokazy oraz koncerty, które są interesujące zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

  Warto odwiedzić także Ogród Motyli, który pod swoimi kopułami zgromadził 15 000 motyli różnej wielkości, koloru i rodzaju.

  Rozrywka

  W Al-Barsha wypoczynek na autodromie jest popularny wśród mężczyzn. Tutaj można oglądać wyścigi oraz jeździć samochodami będącymi kopiami tych biorących udział w wyścigu. W metropolii większą popularnością cieszą się jedynie wyścigi wielbłądów.

  W Al Barsha w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest niewiele miejsc, w których można odpocząć od samochodów, drapaczy chmur i ludzi, dlatego zarówno mieszkańcy, jak i goście lubią spacerować po parku Al Barsha Pond. Jest to duży zadbany teren z jeziorem, palmami, ścieżkami spacerowymi i wygodnymi ławeczkami w cieniu drzew. Można wypożyczyć łódkę lub katamaran, pojeździć na rolkach lub rowerze, pograć w koszykówkę czy urządzić piknik.

  Miłośnicy aktywnej rozrywki, będą musieli udać się do innego obszaru. Dużą popularnością cieszy się wycieczka do Palm Jumeirah, którą można zobaczyć z helikoptera. Tylko w ten sposób można docenić skalę wyjątkowego archipelagu w kształcie palmy.

  Warto też przyjrzeć się miastu z tarasu widokowego dowolnego drapacza chmur, np. Burj Khalifa, najwyższej wieży świata.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...