ładowanie...
Znajdź opcji to Bur Dubai

Wycieczki to Bur Dubai

 • Bez wizy

Bur Dubai to obszar o charakterze historycznym. Można tu zobaczyć prawdziwe miasto, z jego tradycyjną architekturą i kulturą. Również znajdują się tu drapacze chmur.

  Dojazd własny Bur Dubai

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Bur Dubai

  • Język arabski

  Informacje ogólne

  W tej okolicy wiele się ze sobą łączy – centra biznesowe, bazar tekstylny, stary fort, dzielnica kupiecka z wieżami wiatrowymi. Można spojrzeć na miasto z różnych stron. Jedyne, czego tu nie ma, to morze i plaże, ale jest przytulna zatoka.

  Bur Dubai był kiedyś pustynią, a obecnie jest pełnoprawnym obszarem z rozwijającą się infrastrukturą do pracy i wypoczynku. Najczęściej zatrzymują się tu biznesmeni przyjeżdżający w podróżach służbowych, na wystawy i fora. Ceny pokoi w hotelach Bur Dubai nie są tak wysokie, jak w rejonach plażowych.

  Bur Dubai oferuje hotele wszystkich kategorii, w tym także znanych światowych sieci. Wiele z nich skupia się wokół World Trade Center.

  Co warto zobaczyć?

  Wioska Dziedzictwa to świetna okazja, aby poznać życie Beduinów czy odwiedzić orientalny bazar rzemieślników. W twierdzy Al Fahidi znajdują się unikalne dioramy, które opowiadają o życiu nomadów, rybaków i handlarzy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii zwiedzający mogą nawet nurkować na dnie morskim.

  Historyczną architekturę miasta można poznać w Al Shindaga, okolicy ze starożytnymi arabskimi budynkami, uroczymi dziedzińcami i wieżami wiatrowymi.

  Dumą dzielnicy Bur Dubai jest Wielki Meczet, który może pomieścić jednocześnie 1,2 tys. parafian. To wspaniała konstrukcja architektoniczna złożona z 54 białych kopuł. Zupełnie inne wrażenie robi świątynia Sikhów Gurdwara, w której znajduje się Święta Księga Guru Grantha. Na uwagę zasługuje także kolorowy meczet Ali Bin Abi Talib, ozdobiony mozaikami w odcieniach błękitu i zieleni.

  Rozrywka

  Można zrobić zakupy w Burjuman Moll czy BurJuman Wafi. Posiadają kilkaset sklepów, w tym znane światowe i orientalne marki, sklepy jubilerskie, kina i strefy rozrywki.

  Warto odwiedzić egzotyczne targi z arabskimi pamiątkami i towarami czy targowisko tekstylne z luksusowymi tkaninami.

  Z dziećmi warto wybrać się do parku rozrywki Dubai Wonder Land, gdzie na wodnym ekranie można oglądać filmy. W delfinarium Dolphin Bay można pływać z delfinami. Akwarium Diving Village prezentuje wszystkich podwodnych mieszkańców Zatoki Perskiej.

  Wieczorem, w świetle neonów, okolica wygląda szczególnie atrakcyjnie, dlatego jest to najlepszy czas na rejs statkiem po zatoce. Można to zrobić w ramach kolacji na statku restauracyjnym lub na tradycyjnej łodzi.

  Pomimo gęstej zabudowy, w Bur Dubai są miejsca na spacery, na przykład aleją palmową Creek. Stąd wyraźnie widać podświetlony model wieży wiatrowej, którą Dubaj otrzymał za osiągnięcia ekologiczne.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...