ładowanie...
Leć to Business Bay

Wycieczki to Business Bay

 • Bez wizy

Business Bay to nowoczesna część metropolii z luksusowymi hotelami, nieruchomościami, centrami rozrywki i biznesu. Teren ten uznawany jest za wyjątkowy, gdyż posiada niestandardową zabudowę i jest wyposażony w najnowocześniejsze technologie. Wolą tu mieszkać, odpoczywać i pracować młodzi ludzie z rodzinami i bez, którzy chcą otaczać się wszystkim, co najbardziej stylowe i niezwykłe.

  Dojazd własny Business Bay

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Business Bay

  • Język arabski

  Informacje ogólne

  Podczas projektowania obszar ten został pomyślany jako stylowe centrum biznesowe, w którym można pracować i mieszkać. Znajdują się tu luksusowe drapacze chmur, które można podziwiać z okien swojego mieszkania lub hotelu, baseny, siłownie, centra rozrywki, restauracje oraz sklepy. Jest wszystko, czego współczesny człowiek potrzebuje do spełnionego życia. W samym Business Bay znajduje się doskonała promenada wzdłuż kanału, restauracje na wodzie a na plażę można dojechać taksówką wodną.

  Business Bay położony jest w pobliżu Śródmieścia, wzdłuż 3-kilometrowego Kanału Dubajskiego. Wygodnie jest się tu zatrzymać, jeśli celem wycieczki jest zwiedzanie, ponieważ istnieje dobry węzeł komunikacyjny, zarówno lądowy, jak i wodny. Najwyższa wieża na świecie Burj Khalifa znajduje się w odległości spaceru.

  Niedaleko Business Bay znajduje się Dubai Mall – jedno z największych centrów handlowych na Bliskim Wschodzie, tańczące fontanny, parki Al-Hazzan i Jumeirah Beach.

  „Atrakcją” dzielnicy są budynki o nietypowym kształcie, nie tylko użyteczności publicznej, ale także mieszkalne. Część z nich została już wybudowana, część jest w budowie, ponieważ teren jest w aktywnej fazie zagospodarowania. Ciekawostką jest budynek The Opus w formie sześcianu z dziurą pośrodku z ogrodem na dachu, spa, basenem i siłownią oraz wieża The Pad w formie iPada ustawiona pod kątem 6,5 stopnia do podłoża.

  Miejsca warte odwiedzenia

  Główną atrakcją Business Bay jest egzotyczna forma wieży. Popularnością cieszy się kompleks Al Habtoor City, w którym można wybrać się na przedstawienie do teatru wodnego La Perle oraz Kanał Dubajski, wzdłuż którego można wybrać się na wieczorny spacer w stronę zatoki.

  W samej okolicy nie ma żadnych zabytków historycznych i religijnych, ale są w pobliżu, a droga nie zajmie więcej niż 20-25 minut - meczety Jumeirah i Al-Gharuf, kościoły Najświętszej Marii Panny i Trójcy Świętej, świątynie Kryszny i Śiwy.

  Dobre zakupy można zrobić w Business Bay w Spinneys, Choithrams, West Zone Supermarket i supermarkecie Al Maya.

  Gdzie warto się wybrać?

  W mieście są setki ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Można zarezerwować czas na odwiedzenie przynajmniej jednego tarasu widokowego, aby zobaczyć okolice Palm Jumeirah lub cieszyć się widokiem na miasto w wieczornym świetle. Można zanurzyć się w smakach orientalnego bazaru na targu przypraw czy złota, pojeździć na nartach w Ski Dubai, przejść się szklanym tunelem największego na świecie akwarium w Dubai Mall.

  Na wyspie Bluewaters Island zlokalizowane jest centrum rozrywki dla dorosłych i dzieci. Tutaj można wjechać na najwyższy diabelski młyn na świecie i przejść się pod niezwykłymi drzewami w oświetlonym neonami Dubai Super Trees.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...