loading...
Leć to Deira

Wycieczki to Deira

 • Bez wizy

Deira to jedna z dzielnic Dubaju, położona na prawym wybrzeżu Dubai Creek. Pomimo tego, że ta część metropolii ma charakter historyczny, nie uszła ona wpływom nowoczesności.

  Dojazd własny Deira

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Deira

  • Język arabski

  Jest tu wiele drapaczy chmur, centrów biznesowych, kompleksów handlowych, a także niezmienne atrybuty luksusowego życia - przystań jachtowa, klub golfowy, klub tenisowy i ogromny kompleks restauracyjny Century Village. Na tle tej świetności zachował się tradycyjny styl średniowieczny.

  Informacje ogólne

  Wyspa Deira ma doskonałą infrastrukturę komunikacyjną, 10 stacji metra. Dostępne są hotele od 2-gwiazdkowych po luksusowych przedstawicieli światowej elity Hyatt, Hilton. Plusy Deiry – tutaj można znaleźć tanie hotele, a na lotnisko dojedzie się w 10 minut.

  Okolica jest oddalona od głównych atrakcji, więc jeśli kogoś celem nie są zakupy, lepiej zatrzymać się w innej okolicy. To samo dotyczy wakacji na plaży - lepiej dla niego podróżować w inne rejony. W Deira jest tylko jedna publiczna plaża, Mamzar.

  Zakupy

  Deira w Dubaju jest znana kupującym. Wiele osób specjalnie zatrzymuje się w hotelach w okolicy, jeśli przyjeżdżają na sezonowe wyprzedaże. Na ul. Rigga można znaleźć markowe butiki, Al Ghurair Center, restauracje z najpopularniejszymi kuchniami świata. Na końcu ulicy istnieje możliwość relaksu w ciszy parku z widokiem na drapacze chmur. Posiada własną plażę i basen, bary oraz atrakcje dla dzieci.

  W dzielnicy Deira w Dubaju znajduje się jedno z największych centrów handlowych metropolii, Deira City Center, w którym znajduje się dwieście butików i sklepów, w tym znanych marek z całego świata. Tutaj można także zrobić zakupy w supermarkecie Carrefour i pobawić się z dziećmi w centrum Magic Planet.

  Turyści w Deira w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie ograniczają się do zakupów, zwłaszcza jeśli przyjeżdżają do Dubaju po raz pierwszy. Chcą dowiedzieć się więcej o lokalnej kulturze, tradycjach oraz kuchni. Z tego powodu korzystają z okazji odwiedzania arabskich bazarów. Na przykład na rynku przypraw można kupić przyprawy, także te egzotyczne. W ofercie znajdują się także perfumowane olejki lecznicze oficjalnie stosowane w medycynie tradycyjnej.

  Miasto Deira jest wybawieniem dla miłośników złotej biżuterii. Lokalny Souk Złota oferuje biżuterię inspirowaną arabską oraz współczesne wyroby ze złota znanych marek.

  Co warto zobaczyć?

  Nie ma na tym terenie muzeów ani zabytków, jednak budynki w tradycyjnym stylu przetrwały i nie giną na tle drapaczy chmur ze szkła i betonu.

  Spośród atrakcji Deiry warto zwrócić uwagę na wieżę Itisalat, budynek Narodowego Banku Dubaju w stylu szkunera. W ich architekturze można doszukać się motywów narodowych, mimo że budynki są nowoczesne.

  Interesująca jest Wieża Zegarowa Deira, zbudowana prawie 60 lat temu, ale wyglądająca jak nowoczesny obiekt sztuki futurystycznej.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...