ładowanie...
Leć to Dubai Festival City

Wycieczki to Dubai Festival City

 • Bez wizy

Dubai Festival City to obszar na wybrzeżu Creek. Jego budowę rozpoczęto w 2003 roku i obecnie proces ten znajduje się w fazie aktywnej. To miasto, w którym można mieszkać, pracować i odpoczywać.

  Dojazd własny Dubai Festival City

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Dubai Festival City

  • Język arabski

  Informacje ogólne

  Tutaj można zatrzymać się w hotelu, wynająć lub kupić apartamenty na pobyt stały. Można również wynająć biuro do pracy, zrelaksować się i uprawiać sport w klubach, wybrać się na zakupy do gigantycznego Dubai Festival City Mall, bawić się w dyskotekach lub zapoznać się z egzotycznymi potrawami w restauracjach. Dla miłośników golfa otwarty jest klub golfowy, a dla miłośników jachtów - przystań jachtowa.

  „Atrakcją” okolicy jest wodny Canal Walk, który przebiega przez wiele obszarów metropolii i umożliwia komunikację łodzią między nimi. Wzdłuż kanału skupione są restauracje i kawiarnie z miejscami na świeżym powietrzu. Można tutaj dostać się na plaże nad Zatoką Perską.

  Dubai Festival City ma dobrą infrastrukturę komunikacyjną. Stąd można szybko dostać się do międzynarodowego lotniska, Wioski Kultury, Lagun, plaż i kluczowych miejsc w mieście.

  Co warto zobaczyć?

  Centrum atrakcji turystycznych stanowi Dubai Festival City Mall z 350 sklepami, strefami restauracyjnymi, parkiem rozrywki i kinem. Tutaj można spędzić cały dzień na zakupach w sklepach Carolina Herrera, Swarovski, IKEA, LEVI`S, Tommy Hilfiger i nie tylko.

  Można zobaczyć jasny i niezapomniany pokaz IMAGINE. To spektakl laserowy z efektami ognia, wody i światła, opowiadający fantastyczną historię za pomocą wiązek lasera na powierzchni wody. Obejmuje 30 fontann, ogromne systemy laserowe, ekrany wodne z oświetleniem diodowym, instalację wideo na fasadzie hotelu i tancerzy baletowych.

  Imponujący występ został dwukrotnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

  Dla odmiany wieczorem można wybrać się do najwyższego wieżowca świata, Burj Khalifa. Obok działają także „śpiewające” fontanny i odbywa się pokaz światła i muzyki.

  Popularny rejs dhow to program rejsu statkiem z rozrywką i kolacją, który przybliża historię powstania łodzi dau i daje możliwość zobaczenia wieczorem Dubaju.

  Klub Al Areesh przypadnie do gustu tym, którzy chcą odpocząć, zadbać o formę na siłowni, w spa lub opalać się przy basenie. W tym rodzinnym ośrodku sportowym można spędzić cały dzień.

  Na dachu InterContinental Dubai znajduje się wyjątkowy basen. Pływając w nim, można zobaczyć miasto poniżej i wspaniałą panoramę Dubai Creek.

  Gdzie warto się wybrać?

  Nad wodą można odpocząć w różnych miejscach, jednak w okolicy nie ma dużych, pełnoprawnych plaż. Trzeba będzie do nich dotrzeć wzdłuż kanału łodzią lub taksówką wodną, albo tradycyjną metodą lądową – komunikacją miejską. Najbliższe plaże to Jumeirah, Jumeirah Beach Park, Nammos Dubai i przyległa plaża publiczna.

  Można tu zobaczyć autentyczne zabytki o arabskim klimacie, takie jak meczet Jumeirah lub udać się na rynek przypraw i rynek złota.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...