ładowanie...
Leć to Ibn Batuta

Wycieczki to Ibn Batuta

 • Bez wizy

W mieście jest około 30 galerii handlowych ale Ibn Battuta to galeria szczególna. Można ją nazwać sklepem-muzeum, a turyści przychodzą tu nie na zakupy, ale na spacer po pawilonach handlowych.

  Dojazd własny Ibn Batuta

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Ibn Batuta

  • Język arabski

  Pawilony

  Centrum handlowe zostało otwarte w 2006 roku. Swoją nazwę zawdzięcza słynnemu marokańskiemu podróżnikowi, który żył w XIV wieku i odwiedził wszystkie ważne państwa swojego świata – Chiny, Tunezję, Persję, Egipt, Indie i Andaluzję. Przestrzeń centrum handlowego podzielona jest na 6 części, a każda reprezentuje jeden z krajów w stylu XIV wieku.

  Każdy pawilon ma tematyczny wystrój oraz gra lekka muzyka, która pozwala głębiej wczuć się w ducha kraju. Chińska wykonana jest w tonacji czerwono-złotej, znajduje się na niej fontanna, mała łódka z wirtualnym akwarium i ogromny rupieć – kopia łodzi, na której podróżował Ibn Battuta. Indiańska ozdobiona jest dużym słoniem z zegarem wodnym na grzbiecie i dekoracją w postaci rzeźb na ścianach. Pawilon Perski to luksusowa orientalna bajka z malowanym kopułowym sufitem, kopią pierwszego kompasu i innymi instrumentami, które pozwalają żeglarzom wskazywać godzinę.

  Egipska ozdobiona jest mozaikami, kamieniem naturalnym i drewnem w stylu średniowiecznego Kairu. Tunezyjska ma trójkątny kształt, błękitne niebo i puszyste chmury. Pawilon poświęcony jest odkryciom islamskiego wynalazcy Al-Dżazariego. Pawilon Andaluzji ozdobiony jest latającą maszyną i replikami fontann Alhambra. W każdym pawilonie znajdują się sklepy, restauracje, sale gier i nie tylko.

  Sklepy

  Znajdują się tu sklepy dla dorosłych i dla dzieci oferujące odzież, obuwie, zabawki, elektronikę, pamiątki, sprzęt AGD oraz biżuterię. Są tu sklepy Cotton On, New Look, Max, Aeropostale, Hang Ten, Mustang, Mothercare, CreaKids, The Little Gym, Pandora, Swarovski, Feet First i Super Trim.

  Ponieważ centrum handlowe nie jest zlokalizowane w centrum miasta i z dala od głównych ulic turystycznych, ceny w sklepach są przystępne.

  Rozrywka

  W Ibn Battuta znajduje się 5 obszarów do różnego rodzaju rekreacji i rozrywki, a większość z nich przeznaczona jest dla dzieci. Są tu między innymi place zabaw, kręgielnia, animatorzy prowadzący zabawy, a na życzenie można zorganizować dzieciom wypoczynek. Kino wyświetla filmy w różnych językach. Znajdują się tu także SPA, salony kosmetyczne, restauracje kuchni orientalnej, japońskiej, meksykańskiej i europejskiej. Na miłośników fast foodów czekają kawiarnie KFC, Pizza hut oraz McDonald’s.

  Pomimo tego, że Ibn Battuta Mall jest centrum handlowym, turyści przyjeżdżają tu nie na zakupy, ale na spacery. To świetna okazja, aby zanurzyć się w atmosferze kilku krajów o różnych kulturach i stylach życia, zrobić luksusowe zdjęcia i po prostu odpocząć i. Do centrum handlowego Ibn Battuta w Dubaju można dojechać z centrum miasta metrem linii czerwonej do stacji o tej samej nazwie. Czas podróży to około 30 minut.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...