ładowanie...
Leć to Internet City

Wycieczki to Internet City

 • Bez wizy

Internet City to dzielnica miasta Dubaj, położona pomiędzy Palm Jumeirah, Jumeirah Beach Residence i Dubai Marina. Centrum miasta oddalone jest od obiektu o 25 km.

  Dojazd własny Internet City

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Internet City

  • Język arabski

  Informacje ogólne

  Dzielnica ma nieco ponad 20 lat. Powstała jako wolna strefa do prowadzenia działalności gospodarczej związanej z technologiami informatycznymi. Na terenie Dubai Internet City znajduje się cały świat Google, HP, Microsoft, Facebook, IBM, Mastercard, Yahoo, HP, Siemens, Nokia, Canon, Sony, Cisco, itp.

  Większość zatrudnionych tu firm działa w branży IT — internet, oprogramowanie, multimedia, telekomunikacja.

  Internet City to malownicza okolica. Na tle drapaczy chmur znajdują się parki, stawy, zacienione alejki, są miejsca do gry w golfa, pływania czy biegania. Jest wystarczająco dużo sklepów i kawiarni, gdzie można spędzić czas nie ruszając się z okolicy.

  Plaże

  W Internet City nie ma plaż, więc do najbliższego Al Sufuh można łatwo dotrzeć pieszo lub komunikacją miejską. Jest tam ogromny piaszczysty teren. Jeśli ważne jest, aby na plaży znajdowały się prysznice, przebieralnie, leżaki i kawiarnie, to lepiej udać się w stronę Palm Jumeirah. Można wybrać się na wycieczkę łodzią, pływać łódką lub parasailingiem.

  Co warto zobaczyć?

  Najbliższe atrakcje znajdują się w Dubai Marina. Na uwagę zasługują tu Torch Marina i Infinity Towers. Drugi posiada taras widokowy ze wspaniałym widokiem na Palmę Jumeirah. Można odwiedzić Aquafun Water Park z 72 atrakcjami, Skydive Dubai, centrum skoków spadochronowych, w którym można skakać ze spadochronem lub latać hydrokopterami.

  Największy na świecie diabelski młyn umożliwia widok na miasto z lotu ptaka, szczególnie wieczorem, gdy drapacze chmur są oświetlone.

  Miłośnicy fauny i flory podwodnego świata mogą odwiedzić Dubai Mall, gdzie podróżnicy zanurzają się w świat akwariów.

  Wieczorem warto wybrać się na spacer po parku rozrywki IMG Worlds of Adventure. To ogromny obszar, przypominający bajeczne miasto z autentycznymi domami, ulicami, restauracjami, atrakcjami, kinami z absolutną rzeczywistością.

  Smak Bliskiego Wschodu można poczuć odwiedzając meczet Jumeirah. To wzorowy przykład architektury arabskiej.

  Miłośnikom luksusu nie pozostanie obojętny Targ Złota z asortymentem biżuterii ze złota i kamieni szlachetnych oraz bazar przypraw, na którym gromadzone są setki przypraw z całego Bliskiego Wschodu.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...