ładowanie...
Znajdź opcji do Dominikany

Wycieczki do Dominikany

 • Otwarty dla turystów
 • Bez wizy
 • Bez certyfikatu

Na znanych fotografiach tropikalnego raju z palmami pochylonymi nad akwamarynowymi falami, w większości przypadków uwiecznione są plaże Dominikany.

  Ciekawy w Republice Dominikańskiej

  • Dominikańskie Peso
  • Hiszpański język

  Informacje ogólne

  Dominikana to kraj niezwykłego kontrastu. Szerokie, niekończące się piaszczyste plaże, jasna bujna tropikalna zieleń, szybkie rytmy taneczne i wyważona codzienność lokalnych mieszkańców – to wszystko sprawia, że wakacje na Dominikanie są niezapomniane.

  Klimat

  Klimat na Dominikanie jest subtropikalny wilgotny. Bryza morska i pasaty wieją z północnego wschodu i łagodzą upał. Średnia temperatura wody w zimie wynosi +27 °С, w tym okresie na wybrzeżu występują niewielkie pływy morskie.

  Kultura i obyczaje

  Tradycyjna kuchnia na Dominikanie to kuchnia kreolska. Opiera się na szerokim zastosowaniu roślin strączkowych, bananów i warzyw (zwłaszcza egzotycznych) w oryginalnych połączeniach z mięsem i rybami. Tradycyjne potrawy to np. "bandera" – gulasz z mięsa, smażone banany, fasola, ryż i sałatka, gęsta zupa "asopao" i smażona wieprzowina "puerco en puya". Ryby i owoce morza, pomimo wyspiarskiego statusu Republiki Dominikany, nie są zbyt popularne.

  Informacje praktyczne

  Republika Dominikańska to państwo położone w Ameryce Środkowej, w archipelagu Karaibów. Zachodnią część wyspy, na której usytułowana jest Republika Dominikańska, zajmuje Haiti. Dominikanę otacza Morze Karaibskie oraz wody Oceanu Atlantyckiego. Długość linii brzegowej wynosi około 1300 km, a prawie w całości zajmują szerokie, piaszczyste plaże.

  Punta Cana

  Piękna, malownicza przyroda Dominikany jest niezwykle różnorodna. Na jej terytorium znajdują się zarówno pasma górskie i żyzne doliny, słone jeziora i płynące rzeki jak i lasy tropikalne oraz wodospady. Piękna przyroda zarówno dla miłośników wypoczynku na plaży, jak i wielbicieli pięknej egzotycznej zieleni. Dodatkowo obok zjawiskowych krajobrazów i rozwiniętej branży turystycznej istnieje bogate dziedzictwo kulturowe, które stanowi ogromny walor poznawczy dla wszystkich podróżujących w te wyjątkowe, egzotyczne miejsce.

  Plaża Bavaro

  Ludność kraju nie przekracza 10 milionów mieszkańców, z czego 2 miliony obywateli mieszka w stolicy Santo Domingo. Ponad 70% populacji stanowią mulaci i potomkowie kolonizatorów oraz Afrykanie. Oficjalną walutą jest peso dominikańskie, ale w wielu ośrodkach turystycznych istnieje możliwość płacenia dolarami amerykańskimi.

  Cap Cana

  Tropikalny, bez zimy. Temperatura powietrza waha się od +21°C w górach do +26-27°C na wybrzeżu. Latem powietrze nagrzewa się do +32-34°C. W Republice Dominikańskiej wilgotność powietrza jest wysoka przez cały rok, osiągając 80%. Pora deszczowa zaczyna się na początku maja i kończy w październiku. Na Dominikanie można odpocząć przez cały rok, podczas gdy koszt wycieczki w lipcu jest dwa razy niższy niż w styczniu. Temperatura wody rzadko spada poniżej +26°C, podczas gdy woda w Morzu Karaibskim jest zwykle 1-2 stopnie cieplejsza niż na Atlantyku.

  Bayahibe

  Dominikana jest jednym z najbezpieczniejszych krajów karaibskich, gdzie turystyka odgrywa bardzo dużą rolę w rozwoju gospodarczym kraju. Mieszkańcy są bardzo przyjaźni, uśmiechnięci i życzliwie nastawieni do turystów, których traktuje się tutaj w sposób bardzo szczególny. Turystów podróżujących po Dominikanie obowiązuje zasada wzajemności, jak np. przywitanie podczas gdy wchodzi się do sklepu lub innego pomieszczenia. Buenos Dias to typowe przywitanie po hiszpańsku , które warto znać. Należy uważać na niektóre gesty, które w Europie uchodzą za powszechne, tutaj mogą być uznane za obraźliwe. Przykładem takiego gestu jest uniesiony kciuk, który może być tutaj uznany za propozycję o podłożu seksualnym. W restauracji nie należy przywoływać obsługi palcem, ponieważ uchodzi to za niegrzeczne, zamiast tego najlepiej pomachać całą dłonią.

  La Romana

  Podróżujących na wycieczki do Dominikany jednak również obowiązują pewne zasady. Wchodząc do jakiegokolwiek pomieszczenia, zawsze należy się przywitać. Najlepiej powiedzieć: Buenos dias. Należy uważać również na niektóre polskie słowa – odpowiednikiem krótkiego zdania z przeczeniem "Nie ma" jest zwrot określający w sposób wulgarny męskie strefy erogenne. Podobnie sytuacja wygląda z uniesionym w górę kciukiem – może zostać odczytany jako propozycja stosunku płciowego. W Dominikanie w restauracji nie należy przywoływać kelnera palcem, ponieważ gest ten jest odbierany jako obraźliwy. Zamiast tego lepiej pomachać całą dłonią.

  Bova Chica

  Dominikańczycy uwielbiają muzykę i taniec, z tego udział w typowej imprezie lokalnej z tematyczna muzyką jest niesamowitym przeżyciem.

  Samana

  Najpopularniejszy region turystyczny kraju – PUNTA CANA - znajduje się na wschodnim wybrzeżu. Piasek jest tu drobny, miękki i olśniewająco biały. Bliskość rafy koralowej sprawia, że wody są spokojne i ciepłe. Południe kurortu obmywane jest ciepłym Morzem Karaibskim, a północną i wschodnią część otacza majestatyczny Atlantyk. Linia brzegowa Punta Cana składa się z lagun i małych zatoczek z czystą i spokojną wodą. Piasek, łagodne tropikalne słońce, piękne krajobrazy - wszystko to stwarza dogodne warunki do wypoczynku na plaży w rajskim zakątku świata. Dominikana posiada rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, która zapewnia idealne warunki do wypoczynku. Oprócz malowniczego wybrzeża kurort słynie z lasów tropikalnych i niesamowitej przyrody, która nie została zniszczona przez cywilizację.

  Sosua

  PLAŻA BAVARO to swego rodzaju centrum atrakcji dla turystów na Dominikanie. Znajduje się najbliżej międzynarodowego lotniska Punta Cana i jest bardzo malownicza. Wybrzeże jest tu niezawodnie otoczone koralami, co chroni turystów przed wysokimi falami i stwarza optymalne warunki do pływania i rodzinnej rekreacji. PLAŻA MACAO znajduje się około 20 km od Bavaro. Jest wyjątkowa, ponieważ wciąż jest "dzika". Ponadto nie ma rafy koralowej, która chroniłaby wybrzeże przed falami Oceanu Atlantyckiego. Dlatego surferzy na wszystkich poziomach zaawansowania polubili tę plażę. PLAŻA UVERO ALTO to jedno z najlepszych miejsc na Dominikanie. Znajdują się tu eleganckie siedmiogwiazdkowe hotele, parki wodne, masywne gaje palmowe i piękne plaże. Nowożeńcy przyjeżdżają tutaj, aby spędzić najlepszy czas w swoim życiu - miesiąc miodowy. Znajdują się tu także nocne dyskoteki.

  Playa Dorada

  Młody kurort CAP CANA zyskał reputację kurortu elitarnego, gdzie często można osobiście spotkać największe gwiazdy filmowe Hollywood.

  Cabarete

  Wioska rybacka BAYAHIBE, położona obok, słynie z kolorowych domów, parku narodowego i doskonałych miejsc do nurkowania, gdzie można podziwiać nawet wraki statków. Odpoczywając tutaj, możesz odwiedzić pobliskie wyspy. Ośrodek jest idealny dla rodzin, które kochają spokojne wakacje.

  Rio San Juan

  Po przekroczeniu rzeki Dulce można znaleźć się w kurorcie LA ROMANA. Turysta musi tylko zejść na brzeg - od razu znajdzie się w jednym z największych kompleksów turystycznych na Karaibach! Dziś miejsca te należą do dziesięciu najbardziej komfortowych kurortów z najlepszą infrastrukturą dla turystów, więc będzie to wygodne dla każdego podróżnika. Jeśli turysta potrzebuje połączenia egzotycznej przyrody, niepowtarzalnej atmosfery starej wioski rybackiej i infrastruktury turystycznej, to JUAN DOLIO przypadnie mu do gustu. Tutaj możesz jednocześnie cieszyć się samotnością i ciszą plaż, a także korzystać z różnych rozrywek kulturalnych, miejsc historycznych i restauracji z doskonałymi lokalnymi potrawami.

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...