ładowanie...
Znajdź opcji

Wycieczki

 • Otwarty dla turystów
 • Potrzebujesz wizy
 • Bez certyfikatu

Zanurz się w niezwykłej kulturze Azji Południowo-Wschodniej i poczuj harmonię z otaczającym światem.

  Do zobaczenia

  • wietnamski język

  O kraju

  Wietnam położony jest w Azji Południowo-Wschodniej na wybrzeżu morza południowo-chińskiego. To niesamowity kraj z ogromną liczbą mieszkańców (zajmuje 15 miejsce, co do wielkości populacji świata)  zabytków, jedynymi w swoim rodzaju kompleksami architektonicznymi, pasmami górskimi, wieloma wspaniałymi plażami oraz wygodnymi hotelami.

  <strong>Klimat</strong>

  Wietnam to również państwo, które w bardzo krótkim czasie, bo w zaledwie czterdzieści lat od zakończenia krwawej wojny rozpoczęło swój bardzo dynamiczny rozwój. Budowana jest siatka dróg szybkiego ruchu, powstają liczne hotele, restauracje oraz cała baza turystyczna. Komunistyczny system powoli ustępuje miejsca gospodarce bardziej rynkowej. Wietnam z roku na rok odwiedza też coraz więcej turystów, na których czeka coraz to lepiej przygotowana infrastruktura. Podróżni, skuszeni wizytą w tym kraju mogą podziwiać błyszczące w słońcu pola ryżowe, białe, piaszczyste plaże, zabytkowe pagody oraz oddać się rozrywce w licznych lokalach.

  <strong>Kurorty</strong>

  Ze względu na bardzo rozciągnięty w kierunku południkowym kształt terytorium oraz specyficzne ukształtowanie terenu w Wietnamie wyróżnia się kilka stref klimatycznych. Wpływa to znacząco na sezonową atrakcyjność turystyczną poszczególnych regionów. Do Wietnamu najlepiej udać się od października do maja w przypadku wyjazdu na południe kraju, natomiast jeżeli wybieramy się na północ podróż planujmy w terminie od maja do października. Średnia roczna temperatura kraju utrzymuje się w granicach 26-29°C, w porze suchej może osiągnąć 35°C, zimą natomiast może spaść do 22-25°C. Pora deszczowa na południu, północy i w centrum zaczyna się o zupełnie innych porach. W Wietnamie Północnym (Zatoka Ha Long, Hanoi) występuje&nbsp;od czerwca do sierpnia. Najwięcej deszczu w Wietnamie Południowym (Wyspa Phu Quoc, Sajgon, Delta Mekongu, Mui Ne) występuje&nbsp;od maja do października. Pora deszczowa w Wietnamie Południowym jest wyjątkowo uciążliwa ze względu na niemalże codzienne, popołudniowe, gwałtowne ulewy.

  <strong>Phan Thiet</strong>

  &nbsp;

  <strong>Mui Ne</strong>

  Połączenie słońca, świeżego powietrza, ciepłego morza, pysznej kuchni wietnamskiej i egzotycznych owoców przyciąga co roku miliony turystów. Tętniący życiem podwodny świat zachwyci miłośników nurkowania, a kurorty posiadające własne kompleksy uzdrowiskowe z pewnością przypadną do gustu turystom preferującym wypoczynek z walorami zdrowotnymi.

  <strong>Nha Trang</strong>

  &nbsp;

  <strong>Phan Rang</strong>

  Jeden z głównych kurortów kraju, najbardziej wysunięty na południe, słynący ze wspaniałych plaż, palm kokosowych i hoteli na wysokim poziomie. Jest to ulubione miejsce surferów.

  <strong>Phu Quoc</strong>

  &nbsp;

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...