ładowanie...
Leć to Gennadi

Wycieczki to Gennadi

 • Bez wizy

Ta miejscowość wypoczynkowa na południowym wschodzie Rodos przyciąga turystów przede wszystkim plażą – ogromną, zadbaną i niezbyt zatłoczoną. Pobyt w Gennadi polecamy osobom preferującym wypoczynek w cichym otoczeniu z dala od zgiełku miasta, a także miłośnikom sportów wodnych i kontaktu z naturą.

  Dojazd własny Gennadi

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Gennadi

  • Еuro
  • Język grecki

  Informacje ogólne

  Miejscowość położona 63 km od stolicy wyspy, podzielona jest na dwie części: plażę i samą wioskę, położoną w odległości 400 m od wybrzeża. Tradycyjne białe domy lokalnych mieszkańców sąsiadują z nowoczesnymi hotelami, od niedrogich pensjonatów po duże hotele, takie jak 5-gwiazdkowy Gennadi Grand Resort z klubem dla dzieci i ogrodem czy 4-gwiazdkowy Ledras Beach Hotel z odkrytym basenem i barem. Wielu turystów preferuje kompleksy oferujące zakwaterowanie w komfortowych apartamentach i zacisznych willach z własnym wyżywieniem.

  Gennadi nie może pochwalić się dużą liczbą zabytków architektury. Turystów interesuje jedynie średniowieczny kościół św. Anastazji, słynący z unikalnych fresków, zbudowany w XIX wieku oraz Kościół Jana Ewangelisty. Ale jest tutaj wiele kawiarni i tawern, w tym z muzyką na żywo, a wieczorami otwarte są dyskoteki dla wszystkich, którzy chcą potańczyć. Na terenie kurortu znajdują się także małe sklepiki, apteka, sklepy z pamiątkami, wypożyczalnie, centra fitness i spa przy hotelach.

  Klimat

  Podobnie jak inne miejscowości w tej części Grecji, Gennadi otwiera sezon kąpielowy już w maju, kiedy powietrze nagrzewa się do +24/25 C, a woda do +21 C. W czerwcu-wrześniu temperatura wody rzadko spada poniżej +26 C, powietrze poniżej + 28/31 C, ale ze względu na częste wiatry nie odczuwa się ciepła. Do końca października - początku listopada pogoda sprzyja odpoczynkowi, ponieważ temperatura powietrza w tym okresie wynosi + 23/25 C, wody - + 22/23 C. Sezon pływania kończy się w połowie listopada.

  Opcje wypoczynku

  Całkowita długość plaży w Gennadi wynosi 4 km, dzięki czemu nawet w środku lata nie jest tu tłoczno. Wyposażone tereny, na których znajdują się leżaki, prysznice, przebieralnie, na przemian z pustynnymi, przy czym oba są bardzo malownicze ze względu na lazurowe wody przybrzeżne i złoty piasek, na którym porozrzucane są jasne, wielobarwne kamyki. Wejście do morza jest nierówne ponieważ miejscami jest dość strome. Woda jest bardzo czysta, bez glonów. Ponieważ w Gennadi na Rodos często wieje orzeźwiający wiatr, windsurfing jest tu dość popularny, a miłośnicy nurkowania mogą zobaczyć ławice ryb i innych mieszkańców głębin, pływających kawałek od wybrzeża.

  Oprócz windsurfingu i nurkowania, Gennadi jest popularne wśród miłośników zajęć na świeżym powietrzu, takich jak:

  • Jazda na motocyklach i quadach po okolicy
  • Jazda konna wzdłuż wybrzeża
  • Rejsy mini łódkami
  • Wędkarstwo morskie
  • Trening w centrum fitness
  • Jazda na rowerze

  Miłośnicy turystyki edukacyjnej z pewnością będą zainteresowani wycieczkami. Niedaleko Gennadi znajduje się wiele ciekawych miejsc, na przykład starożytna wioska Vathi czy popularny kurort Lindos. Po wycieczce można zrelaksować się w spa lub w jednym z barów, spróbować tradycyjnych potraw w tawernie, a wieczorem wybrać się na dyskotekę na plaży.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...