ładowanie...
Znajdź opcji to Kallithea

Wycieczki to Kallithea

 • Bez wizy

Kallithea to miejscowość wypoczynkowa nad brzegiem Morza Egejskiego. Znajduje się na półwyspie Chalkidiki, 90 km od Salonik. Ludzie przyjeżdżają tu nie tylko ze względu na morze. Kallithea to świetne miejsce do spacerów i ekoturystyki. Głównymi urlopowiczami są tutaj rodziny, młodzi ludzie oraz niezależni podróżnicy.

  Dojazd własny Kallithea

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Kallithea

  • Еuro
  • Język grecki

  Miejscowość położona jest na wzgórzu, dlatego do morza trzeba zejść stromymi schodami. Cechę tę należy wziąć pod uwagę przy wyborze wioski Kallithea do rekreacji. Pogoda w Kallithei na Halkidiki nadaje się na wakacje na plaży od maja do października i zwiedzanie - o każdej porze roku.

  Plaża

  Większość plaż znajduje się poza miejscowością. Wszystkie są piaszczyste, z wygodnym wejściem do wody. Ze względu na czystość wiele z nich jest oznaczonych Błękitną Flagą. Woda w morzu jest turkusowa, zawsze spokojna.

  W samej miejscowości plaże są w większości własnością hoteli. Niektóre mają doskonałe leżaki z materacami, parasolami, toaletami i prysznicami, ale są całkowicie pozbawione zwykłych atrakcji wodnych. Nie ma skuterów, łódek, bananów, gdyż mają one zły wpływ na środowisko i czystość akwenu. Ale tutaj można cieszyć się przyrodą i morzem, ponieważ palmy i lasy iglaste zbliżają się do piasku. Poza miastem rozrywka jest na plażach.

  Atrakcje

  Kalithea nie ma wielu atrakcji, ale jest wiele miejsc do spędzania czasu na świeżym powietrzu, które przyciągają młodych ludzi. Z dyskotek warto odwiedzić Ahoy – największą w okolicy. Znajduje się poza terytorium miejscowości, ponieważ sam kurort organizuje bardziej zrelaksowane, szanowane wakacje - spotkania w restauracjach i kawiarniach, spacery itp.

  Do dyspozycji turystów są także jazda konna, kręgle, gokarty.

  Wybierając się do lokalnych kawiarni, trzeba pamiętać, że otwierają się one po godzinie 12:00 i pracują do późnych godzin nocnych.

  Co zobaczyć?

  Z hoteli Kallithea można zarezerwować wycieczkę lub samodzielnie wybrać się na spacer po okolicy - zobaczyć świątynię św. Pantelejmona oraz ruiny świątyń Dionizosa i Zeusa Ammona. Można pojechać do Afytos, odwiedzić muzeum etnograficzne z ekspozycją dotyczącą historii Chalkidiki.

  Wycieczki

  Ponieważ półwysep jest duży, wycieczki z hoteli Kallithea zajmą kilka godzin, ale wspaniałe krajobrazy za oknem pozwalają nie myśleć o drodze.

  Warto zobaczyć Jaskinię Petralona, najstarszą osadę ludzką w Europie. Miejsce to przyciąga podziemnymi jeziorami, kamiennymi labiryntami oraz stalagmitami.

  W Nea Moudania znajduje się Muzeum Rybołówstwa z ogromną kolekcją sprzętu wędkarskiego i eksponatami opowiadającymi o rodzajach wędkarstwa.

  Półwysep Athos słynie z obfitości świątyń, do których większość nie ma wstępu dla płci pięknej. Mogą jednak odwiedzić Sieg lub podziwiać klasztory podczas rejsu łodzią.

  Turyści często decydują się odwiedzić legendarną górę Olimp i wysokie klify Meteorów z klasztorami na szczytach. Meteory robią wrażenie przy pochmurnej pogodzie, kiedy ich szczyty są ukryte za chmurami. Przy dobrej pogodzie z ich wysokości otwiera się wspaniała, niemal bajeczna panorama.

  Z dziećmi można wybrać się do Waterland i Magic Park, kilka godzin jazdy od Kallithei.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...