loading...
Leć to Kefalos

Wycieczki to Kefalos

 • Bez wizy

Kefalos to najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa położona na greckiej wyspie Kos, słynąca z wyjątkowej przyrody. Komfortowe warunki do wypoczynku i dobrze rozwinięta infrastruktura przyciągają co roku tysiące turystów.

  Dojazd własny Kefalos

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Kefalos

  • Еuro
  • Język grecki

  Cechy terytorium

  Plaża w miejscowości Kefalos w Grecji rozciąga się na prawie 5 km wzdłuż wybrzeża morskiego. Jest tu naprawdę bardzo pięknie, jednak woda w morzu jest trochę chłodniejsza niż na innych plażach, gdyż prąd nie pozwala jej się maksymalnie nagrzać. Nie przeszkadza to jednak w czerpaniu maksymalnej przyjemności z pływania. Czysty, złoty piasek i świeże powietrze dopełniają obraz idealnych wakacji.

  Istnieją tu warunki do aktywnego uprawiania wszelkich sportów wodnych. Cała okolica jest osłonięta od wiatrów, nie ma dużych fal, koralowców i kamieni.

  Infrastruktura

  Kefalos słynie z dobrze rozwiniętej infrastruktury. Jest tu wszystko czego potrzeba do dobrego wypoczynku - wygodne leżaki, parasole przeciwsłoneczne, wiele boisk sportowych i tysiące różnorodnych rozrywek. Można popływać łódką, zanurkować do wody bez obawy, że się utonie – na ratunek zawsze przyjdzie służba ratownicza. Miłośnicy nurkowania mogą wypożyczyć sprzęt do nurkowania.

  Liczne hotele oferują pokoje w szerokim przedziale cenowym. Najpopularniejszym z nich jest Kefalos Beach Hotel, położony na wybrzeżu Kato Pafos. Nie mniej popularny jest hotel Kefalos Cyprus, który znajduje się w pobliżu. Dla wczasowiczów oferowany jest cały kompleks, który obejmuje przytulne pokoje, przyległy teren z miejscami do wypoczynku, barami i restauracjami, własną plażę, która ma wszystko, czego potrzeba.

  Klimat

  Jak w całej Grecji, panuje tu klimat śródziemnomorski, który charakteryzuje się ciepłymi i suchymi latami oraz krótkimi, wilgotnymi zimami. Większość opadów występuje w okresie od listopada do lutego. Tutaj nazywa się to porą deszczową. W sezonie turystycznym temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie +29 stopni, morze jest bardzo ciepłe - co najmniej +24 stopnie. Sezon plażowy trwa ponad 5 miesięcy.

  Miejsca godne zobaczenia

  Jednym z oryginalnych symboli Kefalos jest mała wyspa Kastri, połączona ze stolicą autobusem. Zwiedzając wyspę można podziwiać unikalny kościół św. Mikołaja.

  Do głównych atrakcji Kefalos należą:

  • najciekawsze muzeum folkloru
  • ruiny bazyliki św. Stefana z V wieku
  • ruiny starożytnej świątyni bogini Demeter
  • stary teatr Hellenistyczny
  • jedna z wielu świątyń Asklepiosa

  Ponadto można wybrać się na wycieczkę na wyspę wulkanów Nisyros. Można je zwiedzać samodzielnie, wypożyczając samochód.

  Dojazd do Kefalos jest bardzo prosty. Do stolicy wyspy kursuje ruchliwy autobus. Można również wypożyczyć samochód lub zamówić prywatną taksówkę.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...