ładowanie...
Leć to Lambi

Wycieczki to Lambi

 • Bez wizy

Lambi to popularna plaża na Morzu Egejskim w północno-wschodniej części wyspy Kos w Grecji. Znajduje się kilka kilometrów od stolicy wyspy. Plaża słynie z rozległego obszaru i doskonałej infrastruktury. Przyjeżdżają tu turyści zatrzymujący się w hotelach przy plaży, a także mieszkańcy Kos.

  Dojazd własny Lambi

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Lambi

  • Еuro
  • Język grecki

  Plaża

  Jest to świetne miejsce dla osób w każdym wieku. Piaszczysta powierzchnia i łagodne zejście do wody przyciągają rodziny z dziećmi.

  Na plaży Lambi znajdują się tereny z pełną infrastrukturą – przebieralnie, toalety, prysznice, parasole i leżaki. Jeśli oddalimy się od centrum, można znaleźć miejsca na zaciszny wypoczynek w cieniu drzew. Zamawiając napoje czy posiłki w kawiarniach i tawernach, można bezpłatnie korzystać z leżaków.

  Niektóre obszary są pokryte drobnymi kamyczkami a w wodzie żyją glony. Ze względu na zbyt słoną wodę życie morskie jest rzadkie. Fale są częste, ponieważ teren jest otwarty i narażony na działanie wiatrów.

  Hotele

  W pobliżu plaży nie ma zbyt wielu hoteli. Znajdują się tu również apartamenty i pensjonaty z basenami. Wiele z nich znajduje się w odległości krótkiego spaceru od plaży, ale do niektórych trzeba będzie dojechać transportem.

  Rozrywka

  Ponieważ na plaży jest wiele miejsc, wczasowicze mają możliwość gry w siatkówkę, piłkę nożną, uprawiania parasailingu i windsurfingu. Popularne są rejsy statkami lub jachtami z przystankami na wyspach Dodekanez.

  Na plaży Lambi można wypożyczyć rower, z którego często korzystają turyści przyjeżdżający z Kos lub planujący tam pojechać. Znajduje się tu wiele parkingów i wypożyczalni rowerów. Istnieje też cała sieć ścieżek rowerowych do poruszania się.

  Wycieczki

  Główną atrakcją wyspy są ruiny świątyni Asklepiona, gdzie nauczał Hipokrates i gdzie narodziła się współczesna medycyna.

  Na uwagę zasługuje zamek joannitów, zachowany z czasów ich panowania. Przy wejściu do niego rośnie platan, który zasadził sam Hipokrates, choć nikt nie zna dokładnego wieku drzewa. Może mieć od 500 do 2 tysięcy lat.

  Na wyspie znajduje się kolejna średniowieczna twierdza – Antimachia. Często odbywają się tu festiwale i rekonstrukcje historyczne.

  Odnaleziony około 100 lat temu ołtarz boga winiarstwa Dionizosa w pobliżu Agory to malownicze miejsce, które łączy w sobie starożytne ruiny i kolorowe palmy. Niewiele zachowało się do dziś, gdyż kilka wieków temu zabytek został rozebrany przez rycerzy, którzy potrzebowali kamieni do budowy twierdzy.

  Wyjątkowym miejscem przyrodniczym, które warto odwiedzić jest Pawi Las. Jest to gaj iglasty, w którym pawie żyją w swoim naturalnym środowisku. Nie boją się ludzi, pozwalają się fotografować, a czasem głaskać.

  Klimat

  Sezon plażowy rozpoczyna się w maju i kończy w październiku. Temperatura powietrza w szczycie sezonu sięga +33 stopni, ale wiatry chronią przed upałem. Woda nagrzewa się do +24 stopni. Dla tych, którzy nie lubią upału, lepiej wybrać się tutaj w drugiej połowie września.

   

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...