ładowanie...
Leć to Plaka

Wycieczki to Plaka

 • Bez wizy

Plaka to popularna dzielnica Aten. Na mapie obszar Plaka w Atenach położony jest na zboczach historycznego Akropolu, przez co nazywano go „centrum bogów”.

  Dojazd własny Plaka

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Plaka

  • Еuro
  • Język grecki

  Największa ulica Adriana rozciąga się z północy na południe, dzieląc Plakę na dwie strefy – Górną i Dolną. Ulica ta jest najstarszą w Atenach, która przetrwała do dziś w niezmienionej formie.

  Jak się tu dostać?

  Do centralnej części stolicy Grecji można łatwo dojechać z każdej części miasta. Z lotniska do Plaki można dojechać autobusem, skorzystać z usług lokalnych taksówek lub dojechać metrem.

  Infrastruktura

  Obszar Plaka posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Co roku na wakacje przyjeżdżają tu tysiące turystów, dlatego w okolicy jest całkiem sporo hoteli. Od eleganckich po klasę ekonomiczną, zaprojektowanych na każdą kieszeń. Każdy z nich zapewnia swoim gościom wszystkie niezbędne udogodnienia do udanego wypoczynku.

  W ciągu dnia urlopowicze spacerują po okolicy, odwiedzają lokalne sklepy, których jest bardzo wiele. Można coś przekąsić lub wypić kawę w którejkolwiek z wielu kawiarni na świeżym powietrzu i małych restauracjach. Wiele sklepów z pamiątkami oferuje miniatury i kopie słynnych dzieł sztuki, wszelkiego rodzaju biżuterię o lokalnym charakterze i całą gamę pamiątek.

  Plaża

  Tutejsza plaża jest praktycznie pozbawiona piasku, usiana jasnymi i dużymi kamyczkami. Dlatego aby zrelaksować się na plaży Plaka w Grecji potrzebne jest obuwie ochronne.

  Teren plaży wyposażony jest we wszystkie niezbędne udogodnienia do wypoczynku i pływania - leżaki, parasole przeciwsłoneczne oraz przebieralnie. Fal praktycznie nie ma, woda jest czysta i ciepła a wejście jest łagodne i wygodne do kąpieli dzieci. Temperatura wody w sezonie osiąga +26 stopni.

  Klimat

  Klimat jest łagodny, najcieplejszą porą roku jest lato. Zimą jest dużo opadów, a w sezonie turystycznym bardzo mało. Ci, którzy nie przepadają za upałami, nie powinni wyjeżdżać na wakacje w lipcu. Jest to tutaj najgorętszy miesiąc w roku.

  Co warto zobaczyć?

  W dzielnicy Plaka w Atenach jest wiele miejsc do odwiedzenia i dobrej zabawy, m.in.:

  • Muzeum Dziecięce - to miejsce rekreacji i rozrywki dla dzieci w każdym wieku
  • Wieża Zegarowa Andronicus - to zabytek historyczny sprzed tysięcy lat
  • Muzeum Macierzyństwa – wszystkie eksponaty związane są z tą samą tematyką: różne czapeczki dziecięce, grzechotki, szmaciane lalki, figurki i gwizdki wykonane z gliny
  • Świątynia Zeusa Olimpijskiego - to słynny pomnik historii, powstały w 131 roku n.e.
  • Łuk Hadriana – słynna brama wzniesiona na cześć cesarza, który zbudował Świątynię Zeusa
  • Meczet Fethiye - to zabytek architektury bizantyjskiej, powstały w XVII wieku
  • Narodowy Ogród Botaniczny – skupisko dziewiczej zieleni na obszarze prawie 200 hektarów
  • Kościół Świętej Trójcy - zbudowany w XI wieku

  W Place znajduje się wiele największych muzeów w Grecji, które zasługują na szczególną uwagę. Miłośnicy sztuki będą zachwyceni ofertą wystaw, które stanowią złoty fundusz dzieł sztuki.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...