ładowanie...
Leć to Thessaloniki

Wycieczki to Thessaloniki

 • Bez wizy

Saloniki to centrum życia kulturalnego Grecji. Regularnie odbywają się tu regaty, święta, festiwale, z których najbardziej znany to festiwal Dmitrija na cześć patrona miasta, St. D. Thessalonica, festiwal gastronomiczny, festiwal tańca Salsa Cubana, święto „Road of the Bells” oraz wszelkiego rodzaju festiwale filmowe.

  Dojazd własny Thessaloniki

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Thessaloniki

  • Еuro
  • Język grecki

  W Salonikach odpoczywają młodzi ludzie, rodziny z dziećmi oraz osoby starsze. Tutaj można znaleźć rozrywkę dla osób w każdym wieku i o każdej porze roku.

  Plaża

  W Salonikach jest wystarczająco dużo hosteli i hoteli, aby zaspokoić potrzeby studentów, osób starszych i indywidualnych turystów. Znajdują się one w samym mieście i jego okolicach.

  W samym mieście nie ma zbyt wielu plaż, a ponieważ w Salonikach znajduje się port cargo, woda nie jest zbyt czysta. Ale na obrzeżach można znaleźć piękne, czyste plaże. Najlepsze z nich znajdują się na półwyspie Chalkidiki. Większość plaż w Salonikach pokryta jest piaskiem i drobnymi kamyczkami, co w połączeniu z łagodnym wejściem do wody stwarza doskonałe warunki do pływania z niemowlętami i dziećmi. Fale są tu rzadkie, więc pływanie jest bezpieczne.

  Rozrywka

  Dzięki czystej wodzie i skalistemu wybrzeżu wakacje nad morzem w Salonikach nie są kompletne bez nurkowania. W mieście są dwa centra nurkowe, w których można nauczyć się nurkowania, wypożyczyć sprzęt, a następnie w towarzystwie instruktora wybrać się do podwodnych jaskiń, raf i zatopionych statków. Na przykład w pobliżu półwyspu Kassandra można zobaczyć ośmiornice, węgorze, mątwy i koniki morskie.

  Wiele osób przyjeżdża do Saloników, aby odpocząć z dziećmi, dla których stworzono tu wszystkie warunki do rozrywki. Znajduje się tu park rozrywki, park wodny „Wodny Świat”, zoo, muzeum historii naturalnej. W Lengochori, poza miastem, można pojeździć konno, rywalizować w łucznictwie czy grać w gry zespołowe – koszykówkę, piłkę nożną, siatkówkę.

  Panie przyjeżdżają do Saloników na zakupy, gdyż znajdują się tam centra handlowe i butiki wiodących światowych marek. Niedrogie zakupy można zrobić w centrum Saloników i na obrzeżach miasta. Można tu kupić kosmetyki, perfumy, futra, biżuterię, buty, a także oliwę z oliwek, wino i sery.

  Co warto zobaczyć?

  Stara część miasta zainteresuje miłośników starożytnych budynków. Znajdują się tu mury twierdzy, Heptapyrgion, wieża Triginio, klasztor Vlatadon. To jedyna pozostałość po mieście po pożarze w 1917 roku

  Ciekawie będzie spacerować między ruinami starożytnego miasta Dion lub wzdłuż luksusowego centralnego nabrzeża, wspiąć się na taras widokowy Białej Wieży, z której wysokości widać obszar wodny i legendarny Olimp.

  Wśród zabytków Saloników znajduje się wiele świątyń - kościół św. Jerzego (IV wiek), bazylika św. Demetriusza, kościół św. Mikołaja, Rotunda oraz tysiącletni kościół św. Zofii.

  Kupując wycieczkę do Saloników, można zobaczyć wyjątkowe miejsca przyrodnicze - jaskinię Alistrati i wodospady Edessy.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...