ładowanie...
Leć to Gaafu dhaalu atoll

Wycieczki to Gaafu dhaalu atoll

 • Bez wizy

Atol Gaafu Dhaalu jest drugim co do wielkości na Malediwach. Jako jeden z nielicznych obejmuje atole pochodzenia naturalnego. W jego północnej części znajdują się wyspy, na których znajdują się hotele, w tym główna - wyspa Kudahuwadhoo.

  Dojazd własny Gaafu Dhaalu Atoll

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Gaafu dhaalu atoll

  • Język malediwski

  Istnieją wyspy, które dopiero zaczynają być przystosowywane dla turystów i osób podróżujących z ograniczonym budżetem. Jest to niezwykłe, ponieważ obecnie na atolu znajdują się tylko luksusowe hotele z własnymi centrami nurkowymi, spa, restauracjami i bungalowami na wodzie.

  Gaafu Dhaalu przyciąga miłośników nurkowania, podwodnego wędkarstwa i fotografii. Surferzy również chętnie tu przyjeżdżają, ponieważ częste silne wiatry powodują fale, które są rzadkością dla tego obszaru. Pogoda na atolu Gaafu Dhaalu jest tak komfortowa, jak to tylko możliwe od grudnia do kwietnia. Jest to idealny czas na nurkowanie z rurką i akwalungiem.

  Plaże

  Plaże atolu Gaafu Dhaalu na Malediwach pokryte są drobnym białym piaskiem zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Czasami w wodzie znajdują się fragmenty koralowców, ale na lądzie stan piasku jest monitorowany, więc można chodzić boso.

  Mieszkańcy każdego bungalowu mają własne wyjścia na niektóre części plaż. Można opalać się leżąc na piasku lub na leżaku, albo zrelaksować się w hamaku rozciągniętym między palmami.

  Rozrywka

  Każdy hotel oferuje bogaty program wycieczek na zamieszkane i bezludne wyspy, w tym okresowo zanurzone.
  Wyspy Villingili i Fiori nadają się do surfowania, na Gaadhoo zaś warto kupić matę trzcinową. W przeciwieństwie do większości atoli, ten ma starożytne zabytki - na wyspie Gan znajdują się starożytne ruiny znalezione przez Thora Heyerdahla, na Kudahuvadu - starożytne kurhany. Na niezamieszkanej wyspie Hithadhoo gniazdują fregaty o rozpiętości skrzydeł do 2,3 m.
  Na wyspach można jeździć na rowerach, łodziach, skuterach i uprawiać parasailing. Z bungalowu na wodzie można nurkować bezpośrednio w wodzie z maską nurkową.
  Popularne jest żeglarstwo, narciarstwo wodne, katamarany, na niektórych wyspach znajdują się boiska do siatkówki i korty tenisowe, a chętni mogą bezpłatnie nauczyć się prowadzić kajak, skakać ze spadochronem.
  Dużym zainteresowaniem cieszą się loty wodnosamolotem, podczas których można podziwiać piękno okolicy - zobaczyć okrągłe płaskie wyspy na tle turkusowego oceanu.

  Nurkowanie

  Warunki do nurkowania na atolu są idealne dla początkujących i doświadczonych nurków. Dla początkujących odpowiednie są szerokie kanały Fushi Kandu z podwodnymi wieżami. Południowa strona rafy Tifarido nadaje się do fotografowania - znajduje się tam wiele raf koralowych o różnych kształtach i kolorach. Anemone Tila to świetne miejsce do obserwacji podwodnych mieszkańców. W pobliżu znajduje się podwodna wieża w kształcie grzyba, do której lepiej zejść nocą.
  W pobliżu atolu są także jaskinie Buddy z rekinami pielęgnicami i marmurowymi płaszczkami.

  Wśród podwodnych mieszkańców atolu znajdziemy fluorescencyjne meduzy, manty, ośmiornice. Ale najciekawsze z nich występują na głębokości ponad 35 m, więc tylko doświadczeni nurkowie mogą je zobaczyć. To właśnie na tej głębokości można znaleść najpiękniejsze żywe koralowce.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...