ładowanie...
Znajdź opcji to Haa Alifu Atoll

Wycieczki to Haa Alifu Atoll

 • Bez wizy
 • Bez certyfikatu

Głównym atutem atolu Haa Alifa są luksusowe plaże z drobnym białym piaskiem, przejrzysta woda, w której gołym okiem można obserwować kolorowe koralowce i ryby wszystkich rozmiarów i kolorów.

  Dojazd własny Haa Alifu Atoll

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Haa Alifu Atoll

  • malediwski język

  Atol Haa Alifu znajduje się na Oceanie Indyjskim, w północnej części Malediwów. Archipelag składa się z 16 wysp różnej wielkości. Jest to najmłodszy i najbardziej oddalony od Male region turystyczny w kraju, a pierwsze kurorty pojawiły się tu zaledwie 10 lat temu. Wyspiarskie kurorty posiadają nowoczesną infrastrukturę, która odpowiada światowym trendom. Oferują zakwaterowanie nad wodą lub w bungalowach nad wodą z prywatnym dostępem do plaży i prywatnymi basenami. Haa Alifu oferuje głównie 5* hotele i wille.

  Nurkowanie

  Na atol Haa Alifa przyjeżdżają rodziny i pary. Często można tu spotkać nowożeńców, którzy spędzają miesiąc miodowy i starają się być sam na sam ze sobą i naturą. Większość turystów to entuzjaści nurkowania.
  Cechą charakterystyczną tutejszego nurkowania jest brak podwodnych prądów. Istnieją, ale są prawie niewidoczne dla nurków, ponieważ cieśniny między wyspami są mniejsze i szersze niż na sąsiednich atolach. Stwarza to dobre warunki dla początkujących nurków, którzy potrzebują bezpiecznych miejsc do nurkowania.
  Do ciekawych miejsc nurkowych należy wyspa Filada, gdzie pod wodą znajduje się zatopiony statek porośnięty koralowcami. Można tu zobaczyć płaszczki, żółtopłetwe, rekiny rafowe. Niedaleko Ihawandu znajduje się zatopiona wyspa, której część wystaje z wody. Żyją tu płaszczki, homary, lionfish, fugu.

  Wysoka przejrzystość wody i doskonałe warunki do nurkowania na atolu Haa Alifu na Malediwach utrzymują się od grudnia do marca.

  Atrakcje na miejscu

  Ograniczenie kurortów do terytorium jednej wyspy nie wpływa na atrakcyjność oferty rozrywki. Na samych wyspach rezydencji można cieszyć się bogatą tropikalną roślinnością, organizować sesje zdjęciowe, ponieważ turkusowe wody oceanu, palmy i egzotyczne struktury na wodzie same w sobie zasługują na uwagę.

  Dla aktywnych polecamy:

  • wycieczki jachtem;
  • podziwianie zachodu słońca w oceanie;
  • wędkarstwo morskie, w tym nocne;
  • nurkowanie nocne;
  • snorkeling;
  • polowanie na zdjęcia;
  • parasailing.

  Goście mogą korzystać z usług spa, restauracji, często w hotelach odbywają się dyskoteki i wieczory regionalne. Dorośli i dzieci mogą wziąć lekcje nurkowania, surfingu, fotografii podwodnej.

  Organizowane są wycieczki dla tych, którzy chcą odwiedzić wyspy, zamieszkałe przez ludność lokalną.
  Popularne są podróże na niezamieszkane wyspy, gdzie można zorganizować piknik i pozostać samemu przez cały dzień. Są wyspy, które wychodzą z wody tylko na kilka godzin, a odpoczynek na nich daje absolutnie niezapomniane emocje.
  Piękno Oceanu Indyjskiego można podziwiać z wysokości lotu wodnosamolotem. To jedyny sposób, aby zrozumieć, jak niezwykłe i malownicze są Malediwy.
  Jest tu niewiele zabytków historycznych. Na wyspie Matirah znajduje się mauzoleum ze świętym grobowcem i jest to jedyna budowla wykonana ludzką ręką.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...