ładowanie...
Leć to Al Ah Beach

Wycieczki to Al Ah Beach

 • Bez wizy

Plaża Al Aqah położona jest w nadmorskim regionie emiratu Fujairah, otoczona ze wszystkich stron górami i Zatoką Omańską. Tutaj można nie tylko dobrze odpocząć na ciepłym piasku, popływać w słonej morskiej wodzie, ale także poczuć niepowtarzalny arabski smak, zagłębić się w kulturę Wschodu. W tym miejscu nie ma dużego napływu turystów, zgiełku i gwaru. Odpoczynek na plaży przypadnie do gustu osobom, które chcą odpocząć w ciszy i spokoju.

  Dojazd własny Al Aqah Beach

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia on Al Ah Beach

  • Język arabski

  Informacje ogólne

  Linia brzegowa plaży Al Aqah, położonej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, rozciąga się na prawie 4 km. Na wybrzeżu znajdują się liczne hotele wypoczynkowe z własnymi działkami i wygodnymi terenami rekreacyjnymi dla turystów.

  Gościom oferowane są idealne warunki do wypoczynku:

  • czyste górskie powietrze
  • ciepły piasek
  • przezroczysta woda morska
  • dziewicza natura

  W wodzie można spotkać ciekawskie żółwie, delfiny często podpływają do ludzi oraz żyją tam stada rekinów, które nie stanowią żadnego zagrożenia dla pływaków.

  Goście hotelowi mogą bezpłatnie korzystać z prywatnych plaż, a inni mogą cieszyć się komfortem za symboliczną opłatą. Terytorium wyposażone jest w wygodne leżaki, szatnie, wszystkie niezbędne udogodnienia. Można odpocząć w cieniu bujnych ogrodów, usiąść w kawiarni lub barze, skosztować lokalnej kuchni. Hotele wyposażone są w baseny ze słodką wodą.

  Publiczne plaże są wykorzystywane do biwakowania i wycieczek turystycznych.

  Klimat 

  Tutejszy klimat jest dość łagodny i idealny do wypoczynku. Letnie upały nie są tak dokuczliwe, jak częste opady deszczu. Najcieplejszy okres rozpoczyna się w maju i kończy w październiku, kiedy to woda w oceanie jest po prostu gorąca – osiąga +27 stopni. Przez pozostałą część roku ocean nieco się ochładza, ale nadal można pływać.

  Infrastruktura

  Na ogólnym terenie plaży praktycznie nie ma lokali gastronomicznych. Istnieją jedynie małe bary oferujące określony asortyment, w których wygodnie jest usiąść i podziwiać Ocean Indyjski.

  Wszystkie hotele zlokalizowane na wybrzeżu mają narodowy charakter i wyróżniają się wysoką jakością usług.

  Dla entuzjastów spędzania czasu na świeżym powietrzu nie brakuje tu również rozrywki. Po południowej stronie plaży znajduje się Wyspa Snoopy`ego, którą wybierają miłośnicy nurkowania i snorkelingu. W lokalnych wodach rezerwatu można spotkać rzadkie koralowce, unikalne gatunki ryb i żółwi. Znajduje się tu ogromne centrum nurkowe, które pomaga początkującym poczuć się komfortowo, a specjalistom oferuje najnowocześniejszy sprzęt nurkowy. Dla miłośników piłki nożnej plażowej organizowane są tu mecze.

  Dużą popularnością cieszy się jazda na bananie i różnego rodzaju wędkarstwo. W razie potrzeby turyści mogą wybrać się na rejs łodzią.

  Najlepszym sposobem na dotarcie z lotniska w Dubaju do plaży Al Aqah jest taksówka. Można skorzystać z usług carsharingu, ponieważ benzyna jest tutaj niedroga, a drogi są doskonałe.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...