ładowanie...
Leć to Al Hamra

Wycieczki to Al Hamra

 • Bez wizy

Wśród ogromnej liczby atrakcji na szczególną uwagę turystów zasługuje Al Hamra położona w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

  Dojazd własny Al Hamra

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Al Hamra

  • Język arabski

  Zjednoczone Emiraty Arabskie nie przestają zadziwiać turystów luksusem i pięknem architektury, wyjątkowymi pałacami i budynkami. Urlopowicze są pod wrażeniem naturalnych kontrastów stanu oraz ciągłej zmiany krajobrazu.

  Infrastruktura

  Na turystów czeka tu komfortowy wypoczynek na plaży.

  Dla wczasowiczów dostępna jest dobrze rozwinięta infrastruktura, m.in.:

  • Unikalne kompleksy hotelowe oferujące pełen zakres usług, takie jak Al Hamra Beach Resort
  • Al Hamra Mall, największy kompleks handlowy w regionie, w którym znajdują się liczne kawiarnie i restauracje, punkty wymiany walut
  • Popularny klub golfowy i wygodne boiska z pobliskimi małymi kawiarniami na krótkie przerwy

  Klimat i pogoda

  Lokalny klimat jest uważany za tropikalny. Można tu odpocząć przez prawie cały rok. Na turystów czeka komfortowa pogoda i ciepła, delikatna woda.

  W miesiącach letnich jest tu gorąco, temperatura powietrza wzrasta do +38 stopni, a woda morska podgrzewa się do +27 stopni. Zimą jest trochę chłodniej, ale można pływać - temperatura wody nie jest niższa niż +22 stopnie. Turystów witają lokalne plaże z białym, czystym piaskiem, na których można odpocząć podziwiając piękny widok na błękitną lagunę.

  Co warto zobaczyć?

  Niewątpliwą perłą miejscowości jest Royal Yacht Club. Tutaj pod okiem doświadczonych przewodników można odbyć ekscytujący rejs statkiem lub wyścigi żeglarskie. Na terenie klubu odbywają się różne imprezy, znajduje się sieć lokali rozrywkowych, liczne restauracje i bary.

  Muzeum Narodowe Fort Al Husn oferuje ciekawą wystawę dotyczącą historii emiratu i życia jego władców. Na dachu znajduje się taras widokowy, na którym można zrobić wyjątkowe zdjęcia.

  Fort Falaya to starożytna kamienna forteca położona niedaleko centrum. Z góry widać okolicę, w skład historycznego kompleksu wchodzi unikalny starożytny meczet.

  Muzeum Pereł jest szczególnie popularne wśród turystów. Prezentuje niesamowitą kolekcję pereł naturalnych różnego rodzaju i odcieni. Każdy zwiedzający otrzymuje naturalną perłę z certyfikatem autentyczności.

  Bardzo interesujące jest tajemnicze miasto duchów z unikalnymi starożytnymi budynkami wykonanymi z czerwonych koralowców. Można tam również zobaczyć starożytny meczet i targ arabski.

  Na zwiedzanie można zarezerwować wycieczkę lub wypożyczyć samochód - do tego potrzebne będzie międzynarodowe prawo jazdy.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...