ładowanie...
Leć on Jumeirah Beach Residence

Wycieczki on Jumeirah Beach Residence

 • Bez wizy

Jumeirah Beach Residence to dzielnica Dubaju, będąca częścią Dubai Marina na wybrzeżu Zatoki Perskiej. Obszar ten jest połączony mostem ze sztuczną wyspą Bluewaters. Powstanie Blue Water zbiegło się z otwarciem światowej wystawy Expo 2020. Na wyspę można dotrzeć pieszo lub samochodem.

  Dojazd własny Jumeirah Beach Residence

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Jumeirah Beach Residence

  • Język arabski

  Infrastruktura

  Projektanci wyspy chcieli stworzyć komfortowe środowisko miejskie do rekreacji i życia. Zrobili wszystko, aby można było mieć stałe mieszkanie lub przyjechać tu na wakacje, aktywnie bawić się i spokojnie spacerować. Na Blue Water znajdują się hotele różnych kategorii. Są nowoczesne domy, w których można kupić apartamenty.

  Co warto zobaczyć?

  Wyspa jest niewielka, ale przemyślana pod względem infrastruktury. Przeznaczona jest do rekreacji i rozrywki.

  Główną lokalną atrakcją jest Ain Dubai, najwyższy diabelski młyn na świecie. Jedno okrążenie zajmuje na nim około godziny, a wysokość jest porównywalna z 57-piętrowym budynkiem. Z jego wysokości otwiera się wspaniała panorama Zatoki Perskiej, Palm Jumeirah i wieżowca Burj Khalifa.

  Drugim ciekawym punktem atrakcji dla turystów jest Dubai Super Trees. To ogromne ażurowe konstrukcje, skrzyżowanie drzew i kwitnących pąków kwiatowych. Ich funkcją jest wielokolorowe oświetlenie uliczne. Latarnie wyglądają szczególnie jasno wieczorem, podkreślając futurystyczny styl wyspy.

  Plaża

  Rezydencja Jumeirah Beach posiada własną plażę, która znajduje się obok Mariny. Można również wybrać się na plażę Blue Water. Jest to piaszczysta plaża z łagodnym wejściem do wody. Ma wystarczająco dużo miejsca do opalania i pływania. Infrastruktura jest dobrze rozwinięta - znajdują się tu leżaki, markizy, toalety, prysznice, przebieralnie, a także kawiarnie i fast foody.

  Urlopowiczom oferowana jest rozrywka na każdy gust: kiting, windsurfing, narty wodne, jazda na bananie oraz nurkowanie. Można skorzystać z lekcji u instruktorów, a następnie wybrać się na nurkowanie w najciekawsze miejsca w mieście, np. na rafę w pobliżu archipelagu Mir.

  Jeśli jest się doświadczonym nurkiem, warto spróbować nurkowania z rekinami w akwarium Atlantis.

  Rozrywka

  Jumeirah Beach Residence Dubai jest idealnym miejscem na zakupy. W centralnej części Blue Water znajduje się około 170 butików, sklepów, restauracji oraz miejsc rozrywki dla dorosłych i dzieci.

  Dzieci zainteresuje wizyta w jednym z dubajskich parków wodnych – Wonderland, Wild Wadi czy Aquaventure. W każdym z nich znajdują się ekskluzywne atrakcje, także te ekstremalne.

  Miłośnicy wody mogą wieczorem wybrać się do pływającej restauracji na wodach Mariny.

  Warto wybrać się na pustynię Rub al Khali w ramach safari lub przelecieć hydroplanem nad Palmą Jumeirah lub archipelagiem Mir. Niezapomniane wrażenia gwarantuje spacer szklanym tunelem Podwodnego Zoo i przejażdżka najszybszą kolejką górską na świecie w Ferrari World

  Warto zobaczyć biały meczet Jumeirah, który zachwyca architekturą, bogatym wystrojem i imponującymi rozmiarami.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...