ładowanie...
Leć to Creek

Wycieczki to Creek

 • Bez wizy

Dubai Creek Tower to wieżowiec w budowie, który ma stać się najwyższą na świecie, przewyższając najwyższy dotychczas budynek, Burj Khalifa w Dubaju.

  Dojazd własny Creek

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Creek

  • Język arabski

  Historia

  Dubai Creek został zaprojektowany przez hiszpańskiego architekta S. Calatravę, który wcześniej zasłynął z nie mniej egzotycznego budynku Oculus w Nowym Jorku.

  Budowa wieży rozpoczęła się w 2016 roku i miała zakończyć się w 2020 roku, ale jej budowa wciąż trwa. Dubai Creek Harbour będzie centrum nowego obszaru miasta, który dopiero zaczyna się rozwijać. Nie zabraknie centrów handlowych, muzeów, budynków mieszkalnych, przystani, klubu jachtowego i wielu innych atrakcji. Podobnych dzielnic w mieście jest wiele, ale ta będzie największa.

  Informacje ogólne

  Dubai Creek Tower będzie miał nietypowy kształt, który bardziej będzie przypominał szpilkę wieży telewizyjnej niż wieżowiec o zwykłej konstrukcji. Autor zaprojektował wieżę w kształcie lilii znalezionej na pustyni, ale dla wielu przypomina ona bardziej minaret lub rakietę wznoszącą się w niebo.

  Konstrukcja jest podobna do łodygi ze zgrubieniem w postaci pąka lilii, od którego odchodzą długie stożki stalowych lin.

  Podobnie jak przy budowie wszystkich nowych obiektów w Dubaju, Creek Town wykorzystuje wyłącznie najnowsze osiągnięcia ludzkości i zaawansowane technologie.

  Budynek będzie miał 187 pięter, ale tylko kilka z nich będzie można zagospodarować na restauracje, ogrody, butiki, tarasy widokowe i hotel. Dolna i górna kondygnacja będą miały charakter techniczny.

  10 okrągłych platform obserwacyjnych z ogrodami będzie się stale przemieszczać. Mają budzić skojarzenia z Wiszącymi Ogrodami Babilonu, które uznawane są za cud starożytnego świata. Poszukiwacze mocnych wrażeń będą mogli wjechać na górę całkowicie przezroczystymi windami.

  Szczyt budynku będzie służył jako antena nadawcza.

  Oświetlenie ma ogromne znaczenie dla wieży Creek Harbour w Dubaju. Nie tylko nada budynkowi spektakularnego wyglądu. Będzie widoczny ze wszystkich części miasta i daleko od morza. Stanie się więc swego rodzaju latarnią morską dla statków.

  Perspektywy

  Wieżowiec Dubai Creek będzie nie tylko najwyższym, ale także najbardziej niezwykłym budynkiem na świecie. Władze przywiązują dużą wagę do jego misji, wyrażając nadzieję, że przyciągnie turystów i stanie się symbolem miasta, niczym Wieża Eiffla w Paryżu.

  Creek Town jest obecnie w budowie. Zgodnie z nowym planem drapacz chmur pojawi się nie wcześniej niż w 2025 roku. Do tego czasu zostaną zbudowane inne obiekty zlokalizowane w pobliżu.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...