loading...
Leć to Dibba

Wycieczki to Dibba

 • Bez wizy

Do najciekawszych miejsc w Fujairah, znanej ze swojej historii i wyjątkowych krajobrazów natury, śmiało można dodać miasteczko nad morzem Dibba, otoczone ze wszystkich stron górami Hajjar.

  Dojazd własny Dibba

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Dibba

  • Język arabski

  Informacje ogólne

  Miasto Dibba jest jednym z głównych ośrodków historycznych zlokalizowanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ludzie osiedlali się tu od epoki żelaza. Przez wiele stuleci miasto uważane było za największy ośrodek handlowy Bliskiego Wschodu. Osiedlali się tu kupcy z Indii i Chin. Poziom rozwoju Dibby konkurował z samym Neapolem.

  Na mapie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Dibba znajduje się na północny wschód od Ras al-Khaimah i jest jednym z dużych miast Fujairah, które łączy w sobie wiele małych wiosek nad morzem. Cechą charakterystyczną miasta jest brak wspólnego centrum administracyjnego i podział na 3 dzielnice.

  Atrakcje w Dibba

  Niepowtarzalny nadmorski klimat miasta tworzy wspaniałą atmosferę wiosek rybackich. Można tu uprawiać wszelkiego rodzaju sporty wodne i oczywiście nie można sobie wyobrazić Dibby bez nurków.

  Zabytki obejmują:

  • Plaża Dibba Al Fujairah - jedna z najlepszych plaż w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Istnieje wiele najwyższej klasy hoteli oferujących turystom pełen zakres usług w zakresie rekreacji, rozrywki i sportów wodnych
  • Dibba Rock - tutaj adrenalinę można zdobyć skacząc z klifu i nurkując do morza. Miłośników ekstremalnych wrażeń przyciąga kolorowy podwodny świat, bogaty w koralowce o różnych formach. Można tu zobaczyć całe stado rekinów rafowych żyjących w pobliżu wybrzeża
  • Targ Rybny - jedna z głównych atrakcji Dibby. Tutaj zawsze można kupić najświeższą rybę, podzielić się nią, a nawet ugotować dowolne danie lokalnej kuchni bezpośrednio na bazarze. Można tu także wypożyczyć łódkę do samodzielnego łowienia ryb lub wybrać się na spacer wzdłuż morza w towarzystwie doświadczonego przewodnika, aby podziwiać przepływające delfiny
  • Twierdza Dibba Al-Hisn - bardzo ciekawe są wycieczki do zabytku, który powstał w XIX wieku. Panowała opinia, że ​​miasto otrzymało swoją nazwę na cześć twierdzy

  Klimat

  Na pogodę w Dibba wpływają dwa główne czynniki - morze i pustynia. Dlatego lata są tu suche i ciepłe, a zimy są dość mokre i wietrzne. Sezon turystyczny trwa od początku października do kwietnia. Najlepsze miesiące na wizytę to listopad i marzec. W tym czasie temperatura wody utrzymuje się na poziomie +25 stopni, a powietrze ogrzewa się do + 32 stopni.

  Niepowtarzalne piękno górskich i morskich krajobrazów fascynuje turystów z całego świata. Do Dibba można przyjechać bezpośrednio z Fujairah. Podróż zajmie nie więcej niż godzinę. Łatwo tu dotrzeć z Dubaju - w zaledwie 3 godziny.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...