ładowanie...
Leć to Downtown

Wycieczki to Downtown

 • Bez wizy

Znajdują się tu wyłącznie nowoczesne budynki związane z zabudową mieszkaniową, biznesową i handlową. Pod względem zabudowy i wyposażenia infrastrukturalnego obszar ten już dawno wyprzedził wiele mega miast świata.

  Dojazd własny Downtown

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Downtown

  • Język arabski

  Co warto zobaczyć?

  Downtown Dubaju posiada wiele budowli, które nie mają sobie równych na świecie. Wieżowiec Burj Khalifa o wysokości ponad 800 metrów - to najwyższy drapacz chmur na świecie, z którego tarasu widokowego rozciąga się oszałamiająca panorama miasta.

  Znajduje się tu także ogromne Dubai Mall. Na jego terenie oprócz elitarnych butików i sklepów budżetowych znajdują się:

  • rynek złota
  • 160 obiektów gastronomicznych: od modnych restauracji po fast foody
  • podwodne akwarium z 33 tysiącami przedstawicieli morskiej flory i fauny oraz ogromnym przezroczystym tunelem
  • mega kino z 22 salami
  • Kidzania - interaktywne miasto dla dzieci z ulicami, placami, centrami handlowymi i fabrykami, w którym można przymierzyć wizerunek osoby dowolnego zawodu, od gwiazdy pop po strażaka czy lekarza

  W obszarze Downtown w Dubaju znajduje się kolejny punkt atrakcji dla turystów - wielkoformatowy kompleks fontann, który otwiera się o godzinie 17.45. Wiele fontann o różnych rozmiarach, kształtach, wysokościach mieni się wszystkimi kolorami tęczy przy muzyce klasycznej, arabskiej czy przebojach rockowych, tworząc z wody ponad tysiąc postaci o wysokości 50-piętrowego budynku. To wspaniałe widowisko, na które przyjeżdżają ludzie z całego świata.

  Nawet nowe budynki w Downtown budowane są w stylu architektury orientalnej, na przykład centrum handlowe Souq al-Bahar, wykonane w stylu arabskiego bazaru. To miejsca, które chętnie odwiedzają turyści.

  W Downtown znajduje się hotel o tej samej nazwie z apartamentami prezydenckimi i królewskimi. Budynek hotelu osiąga wysokość 300 metrów i sam w sobie jest dziełem sztuki. Dlatego wokół niego organizowane są wycieczki dla turystów.

  Obszar Starego Miasta daje możliwość poznania tradycyjnego stylu życia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, choć nie ma tu żadnych historycznych budynków.

  Gdzie odpocząć?

  Do Downtown przyjeżdżają głównie ludzie biznesu, dla których w czasie wolnym otwarte są duże centra fitness, baseny i centra spa. Wiele z nich zlokalizowanych jest w hotelach 4 i 5 gwiazdkowych. Pobyt tutaj dla turystów z ograniczonym budżetem jest drogi, dlatego wolą przyjeżdżać do Downtown na wycieczki, spacery i zakupy.

  Burj Park nadaje się do rekreacji na świeżym powietrzu. To miejsce z doskonałą infrastrukturą dla dzieci i dorosłych, malowniczymi, zielonymi terenami do spacerów, licznymi restauracjami i kawiarniami.

  Na spacery odpowiedni jest bulwar Mohammeda bin Rashida – centralna ulica dzielnicy, którą można spacerować pieszo lub wsiąść do autobusu wycieczkowego z przystankami w dowolnym miejscu.

  Jeśli osoby przyjeżdżające do Downtan chcą odpocząć na plaży, mogą zregenerować siły w najbliższej okolicy Open Beach i Jumeirah Beach.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...