ładowanie...
Leć to Dubai Jumeirah

Wycieczki to Dubai Jumeirah

 • Bez wizy

Jumeirah (dzielnica Dubaju) była niegdyś domem poławiaczy pereł i rybaków. Teraz kojarzy się z luksusem we wszystkich jego przejawach. Wybudowano tu hotele klasy premium, są luksusowe plaże, markowe sklepy i restauracje. Już sam spacer po okolicy jest ciekawy, gdyż wszędzie znajdują się wyjątkowe i oryginalne budynki.

  Dojazd własny Dubai Jumeirah

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Dubai Jumeirah

  • Język arabski

  Hotele i plaże

  Jumeirah składa się z trzech części, z czego jedna jest całkowicie turystyczna. Jest zbudowany z willi i 5-gwiazdkowych hoteli z doskonałą infrastrukturą i usługami. Te hotele są w pierwszej linii, mają własne plaże. W dalszej odległości znajdują się hotele 3- i 4- gwiazdkowe.

  Plaże Jumeirah są piaszczyste i wyposażone we wszystko, czego potrzebuje. Niektóre oferują restauracje. Praktycznie nie ma tam fal, ponieważ wybrzeże jest chronione falochronami.

  Na wakacjach w Emiratach to właśnie Jumeirah przyciąga miłośników wszelkiego rodzaju zajęć i rozrywek. W Jumeirah nie ma zabytków historycznych, ponieważ obszar jest stosunkowo młody, ale jest wystarczająco dużo atrakcji, aby nie opuszczać tego obszaru.

  Rzeczy do zrobienia

  Na zakupy odpowiednie jest centrum handlowe Mercato ze 120 butikami. Ceny są tutaj wysokie, jednak ludzie częściej przyjeżdżają tu nie na zakupy, ale do supermarketu Spinneys, centrum dziecięcego Fun City i spacerów po korytarzach w stylu włoskiego renesansu.

  Z historią Emiratów można zapoznać się w Muzeum Etihad, zbudowanym w stylu manuskryptu. W pobliżu znajduje się maszt flagowy o wysokości 123 m, jeden z najwyższych w kraju.

  Meczet Jumeirah to jedyne miejsce kultu religijnego na obszarze tej wielkości. Jest zbudowany z różowego piaskowca w stylu arabskim i jest jednym z niewielu, do których mają wstęp nie tylko muzułmanie. Meczet wygląda luksusowo w wieczornym oświetleniu. Przyciągając miłośników fotografii.

  Miłośników aktywnego spędzania czasu zainteresują trzy obiekty:

  • Park wodny Aquaventure na terenie hotelu Atlantis - tutaj można zjechać przezroczystą zjeżdżalnią przez akwarium z rekinami lub popływać z delfinami
  • Akwarium Lost Chambers - w 20 salach z ogromnymi akwariami można zobaczyć wszystkich mieszkańców Zatoki Perskiej. Od aligatorów albinosów po kolorowe meduzy. Turystów przyciąga także stylizacja oceanarium na zatopioną Atlantydę
  • Park wodny Wild Wadi - oferuje 30 atrakcji, w tym zjeżdżalnie wspinaczkowe i największy basen ze sztuczną falą na Bliskim Wschodzie

  Wypoczynek w Jumeirah to nie tylko plaże i rozrywka. Tutaj można usiąść w cieniu tropikalnych drzew, pójść do kawiarni, zrobić piknik na trawniku lub obejrzeć koncert w amfiteatrze.

  Wycieczki do Jumeirah wybierają miłośnicy godnego wypoczynku. Można tu przyjechać z dziećmi lub bez, rodzinami, firmami, na miesiąc miodowy lub pojedynczo. Wiek nie ma znaczenia, bo każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepszy czas na zakupy i wycieczki jest od listopada do marca, na wakacje na plaży  marzec-czerwiec i listopad-grudzień.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...