ładowanie...
Leć to Sport City

Wycieczki to Sport City

 • Bez wizy

Jeśli ktoś lubi łączyć wypoczynek na plaży i na świeżym powietrzu, to Dubai Sport City ze swoimi parkami i stadionami będzie prawdziwym odkryciem. Teren ten skierowany jest przede wszystkim do miłośników ruchu. Posiada idealne warunki do uprawiania różnorodnych sportów, a jednocześnie dzięki rozwiniętej infrastrukturze będzie wygodny także dla rodzin z dziećmi.

  Dojazd własny Sport City

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Sport City

  • Język arabski

  Informacje ogólne

  Dubai Sports City to jedna z najnowszych części miasta. Został założony w 2004 roku i otwarty w 2008 roku. Składa się z 3 oddzielnych dzielnic: Canal Residence, Victory Heights i Gallery Villas. Canal Residence to szereg okazałych kompleksów mieszkalnych położonych wzdłuż brzegów kanału, a turyści przebywający w Gallery Villas są mile zaskoczeni połączeniem niskich budynków – willi i kamienic – z przyjemną zielenią. Bogactwo terenów zielonych jest jedną z najbardziej atrakcyjnych cech tego obszaru, ale nadal jego główną „atrakcją” jest obecność całej sieci ośrodków sportowych. Znajduje się tu kilka stadionów, park golfowy, akademia krykieta, szkoły piłkarskie, akademia pływania itp.

  Turyści mogą zatrzymać się zarówno w kompleksach hotelowych, jak i w apartamentach w nowoczesnych kompleksach mieszkalnych. Przy wysokim poziomie komfortu apartamenty są tańsze niż pokój hotelowy. A ponieważ koncepcja dzielnicy zakłada stworzenie najbardziej komfortowego środowiska, znajdują się w niej nie tylko telewizory LCD, ale także wykwintne restauracje, spa, supermarkety, a nawet centra medyczne. Transport publiczny reprezentują taksówki i autobusy, ale nie ma problemu z wynajęciem samochodu.

  Klimat

  Pod względem pogody Dubai Sport City nie różni się od innych obszarów emiratu. Względny chłód i deszcze występują tylko zimą (+19-22 C), a latem temperatura powietrza często przekracza +40 C. Jednocześnie , dzięki terenom zielonym i kanałowi, letnie upały w Dubai Sports City są nieco łatwiejsze do zniesienia.

  Opcje wypoczynku

  Pływanie w basenach, gra w golfa, tenisa lub krykieta, lekkoatletyka w Sports Village i inne zajęcia fizyczne to nie jedyne atrakcje Dubai Sports City. Wśród turystów, którzy zdecydowali się zamieszkać w tej okolicy, nie mniej popularne są:

  • Wakacje na plaży - najbliżej Dubai Sport City znajduje się bezpłatna plaża Kite Beach, słynąca z wielu rozrywek. Na tej plaży można uprawiać kitesurfing, grać w siatkówkę oraz zjeść obiad w kawiarni. Inne popularne plaże, takie jak Jumeirah Beach i JBR Beach, znajdują się 20–25 minut jazdy od okolicy
  • Zakupy - wybór towarów w lokalnych supermarketach i sklepach jest dość szeroki, ale jeśli ktoś chce wybrać się na zakupy z rozmachem, to w promieniu 5 minut jazdy samochodem od Dubai Sport City znajdują się 2 duże centra handlowe: First Avenue Mall i City Center Me `aisem
  • Degustacja kuchni lokalnej i europejskiej - w okolicy znajduje się mnóstwo barów i restauracji
  • Uczestnictwo w wydarzeniach sportowych i publicznych na Dubai International Stadium
  • Wycieczki po emiracie - można zacząć od sąsiednich obszarów – Motor City i Production City, ale w zasadzie stąd można łatwo i szybko dostać się w dowolne miejsce w Dubaju.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...