loading...
Leć to Umm Al Quwain

Wycieczki to Umm Al Quwain

 • Bez wizy

Spokój w powietrzu i nieskazitelne plaże – to cechy emiratu, które przyczyniły się do rosnącej popularności wycieczek do Umm Al Quwain. Niezatłoczony i spokojny emirat jest odpowiedni na wakacje z całą rodziną, ale miłośnikom egzotyki też się spodoba.

  Dojazd własny Umm Al Quwain

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Umm Al Quwain

  • Język arabski

  Informacje ogólne

  Umm Al Quwain jest przedostatni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pod względem terytorium i najmniejszym pod względem liczby ludności - nie przekracza 78 tys. osób. Stolica - miasto Umm Al Quwain - jest jednocześnie głównym kurortem. Miasto na wybrzeżu Zatoki Perskiej zbudowało doskonałe hotele, z których wszystkie znajdują się tuż przy plaży, w otoczeniu różnorodnych kawiarni i sklepów. Dozwolona jest tu sprzedaż alkoholu. W Umm Al Quwain nie ma wielkich centrów handlowych, za to zabytków historycznych jest całkiem sporo.

  Klimat

  Ze względu na klimat subtropikalny emirat nie zna zimna. Latem dzienna temperatura powietrza osiąga około +40/41 °С, zimą spada do +24/26 °С. Temperatura wody w zatoce latem wynosi +32/33 °С, zimą - około +22/24 °С. Najlepszy czas na wizytę to okres od października do kwietnia.

  Plaża

  Plaże Umm Al Quwain znajdują się nie tylko w stolicy, ale także na najbliższych jej wyspach. Wszystkie są piaszczyste, niezbyt zatłoczone, dobrze wyposażone i mają łagodne zejście do wody, co sprawia, że wakacje na plaży w Umm Al Quwain są odpowiednie nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Wśród miłośników aktywnego spędzania czasu popularne jest nurkowanie, windsurfing, narty wodne oraz wędkarstwo, w tym nocne łowienie krabów.

  Co warto tutaj zobaczyć?

  Zabytki warte odwiedzenia:

  • Fort w pobliżu meczetu Masjid - interesujący ze względu na architekturę, muzeum i widoki na morze
  • Rezerwat Archeologiczny Al-Dour - można tam zobaczyć grobowce i świątynię starożytnej cywilizacji
  • Park wodny Dreamland - największy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
  • Stary port i przyległe do niego ulice
  • Stocznia - w której buduje się jachty
  • Wyspa Al Sinniya - dom wielu ptaków

  Restauracje i kawiarnie Umm Al Quwain słyną z dań rybnych, gdyż emirat jest głównym ośrodkiem rybackim znanym na całym półwyspie. Zimą turyści mogą zobaczyć słynne wyścigi wielbłądów. Dzieciom z pewnością przypadnie do gustu centrum zabaw Happyland, a miłośnicy ekstremalnych przyjemności powinni zajrzeć do klubu latającego, gdzie mogą skoczyć na spadochronie lub przelecieć nad pustynią na paralotni.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...