ładowanie...
Leć to Yas Island

Wycieczki to Yas Island

 • Bez wizy

Wyspa Yas jest sztucznym tworem człowieka i uważana jest za najpopularniejszy obszar stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Zabi. Obecnie jest to główny obszar turystyczny państwa, który zgromadził na swoim terytorium ogromną liczbę centrów handlowo-rozrywkowych, parków rekreacyjnych, klubów nocnych i luksusowych nieruchomości.

  Dojazd własny Yas Island

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia on Yas Island

  • Język arabski

  Oprócz mnóstwa centrów rozrywki i sklepów, na terenie wyspy Yas znajduje się słynny tor Yas Marina, na którym odbywały się Grand Prix Formuły 1.

  Wyspa Yas to najbardziej rozwinięta miejscowość turystyczna w regionie, łącząca w sobie wiele atrakcji, luksusowe apartamenty i luksusowe hotele.

  Klimat

  Terytorium wyspy znajduje się pod wpływem pustynnego klimatu tropikalnego. Za najlepsze miesiące na odpoczynek uważa się październik i marzec, kiedy temperatura powietrza osiąga +30 stopni.

  Zimą jest tu nieco chłodniej, jednak jest całkiem komfortowo, +20 stopni. Latem na wyspie jest bardzo gorąco, można pływać o każdej porze roku, a opadów jest bardzo mało.

  Lokalna plaża

  Jedyną plażą na wyspie jest Yas Island Beach, która położona jest w jej południowej części, tuż przy polach golfowych. Odległość do plaży od hoteli nie przekracza kilometra.

  Można tu pływać i opalać się przez cały dzień. Wszystko tu jest przyciągające - czysty piasek, ciepła i przejrzysta woda. Za symboliczną opłatą wczasowicze otrzymają wygodne leżaki, parasole przeciwsłoneczne oraz ręczniki plażowe. Mieszkańcy lokalnych hoteli chodzą na plażę ze specjalnymi kartami.

  Miejsca warte odwiedzenia

  • Świat Ferrari w Abu Zabi - kryty kompleks rozrywkowy, najczęściej odwiedzane miejsce przez turystów. Zajmuje ogromny obszar, na którym turyści mogą spodziewać się wielu atrakcji rozrywkowych i najnowszych symulatorów. Regularnie odbywają się tu różne pokazy i koncerty. Urlopowicze chętnie odwiedzają wyjątkowy kompleks tematyczny poświęcony samochodom Ferrari z dużą liczbą unikalnych modeli. Największą atrakcją kompleksu jest ultraszybka kolejka górska, która osiąga prędkość do 240 km/h. Zrelaksować się i coś przekąsić można w eleganckich restauracjach serwujących kuchnię włoską.
  •  Wodny Świat Yes - jeden z najciekawszych aquaparków w kraju. Jest tam ponad 40 różnych rodzajów zjeżdżalni i ogromny obszar do surfowania. Na terenie znajdują się liczne kawiarnie, otwarta jest strefa rekreacyjna dla dzieci.
  • Świat Warner Bros - jeden z parków tematycznych słynnego studia filmowego. Terytorium podzielone jest na kilka stref, z których każda poświęcona jest bohaterom znanych seriali animowanych i kultowych obrazów.

  Jak poruszać się po wyspie?

  Cały teren objęty jest komunikacją autobusową. Transport kursuje do wszystkich hoteli, porusza się w kółko, dowożąc turystów do wszystkich atrakcji. Po wyspie wygodnie jest poruszać się rowerem ponieważ są tu wypożyczalnie. Jednak najwygodniejszym sposobem poruszania się są lokalne taksówki, które za przystępną opłatą zawożą turystów w dowolne miejsce na wyspie.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...