ładowanie...
Leć to Juan dolio

Wycieczki to Juan dolio

 • Bez wizy

Dla osób, które chciałyby odpocząć w spokojnej okolicy na wybrzeżu Karaibów, mała miejscowość wypoczynkowa Juan Dolio będzie przyjemnym odkryciem. Wakacje tutaj są szczególnie odpowiednie dla turystów z dziećmi i fanów sportów wodnych.

  Dojazd własny Juan dolio

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Juan dolio

  • Dominikańskie Peso
  • Język Hiszpański

  Informacje ogólne

  Położone na południu Dominikany – Juan Dolio jest niewielkie, ale ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Wszystko jest tu nastawione na  turystów. Ulicę, które ciągną się wzdłuż wybrzeża pełne są kawiarni, sklepów, restauracji, sklepów z pamiątkami. Hotele w Juan Dolio nie ustępują większym kurortom. Do dyspozycji turystów są 4- i 5-gwiazdkowe kompleksy hotelowe, a także wielokilometrowe plaże z palmami, białym piaskiem i przejrzystymi turkusowymi falami morza. Choć w mieście nie toczy się intensywne życie nocne, znajduje się tu wiele dyskotek i barów, w których można miło spędzić czas. Dla fanów mocnych wrażeń czeka kasyno, dla turystów rodzinnych – największy w kraju park wodny Los Delfines z wieloma atrakcjami, a dla zwolenników aktywności na świeżym powietrzu czekają doskonałe pola golfowe.

  Klimat

  W Juan Dolio zawsze jest ciepło. Przez cały rok temperatura powietrza wynosi +29-31 C, temperatura wody od +26 do +29 C. Najlepszy czas na relaks to listopad - początek kwietnia, ponieważ w tym okresie deszcze są niezwykle rzadkie. W kwietniu-lipcu deszcze stają się częstsze, ale praktycznie nie ma silnych wiatrów i huraganów. Nawet w sezonie ulewnych deszczy, który trwa od pierwszych dni sierpnia do końca października, w Juan Dolio zdarzają się piękne dni, a morze pozostaje ciepłe.

  Rozrywka

  Ponieważ ta miejscowość  specjalizuje się w wypoczynku nad morzem, turyści wykupujący wycieczki w Juan Dolio zainteresowani są przede wszystkim tutejszymi plażami, a jest ich kilka. Wszystkie są zadbane i mają łagodne zejście do wody. Najspokojniejszą i najmniej zatłoczoną ze wszystkich plaż jest Playa Caribe. Plaża Juan Dolio jest ulubioną wśród miłośników sportów wodnych, którzy nurkują w czystych wodach, aby zobaczyć ryby koralowe, rozgwiazdy i innych mieszkańców głębin. Najbardziej malowniczą i jednocześnie najlepiej wyposażoną plażą jest Guayacanes. W jej pobliżu znajduje się wiele kawiarni, w których można coś przekąsić. Dodatkowego smaku Guayacanes nadają lokalni rybacy - ich łodzie cumują na drugim końcu plaży.

  Oprócz pływania, nurkowania i kitesurfingu, w Juan Dolio można łowić ryby lub spróbować innych rodzajów aktywności fizycznej: gry w golfa, jazdy na rowerze, jazdy konnej w okolicy. A ponieważ ta wspaniała miejscowość wypoczynkowa znajduje się w pobliżu miejsc popularnych wśród turystów, wcale nie jest konieczne siedzenie w hotelu w Juan Dolio bez przerwy. Najpopularniejsze wycieczki obejmują zwiedzanie:

  • Stolicy Santo Domingo (dojazd samochodem zajmuje około 45 minut)
  • Parku Narodowego Los Tres Ojos i jego głównego pomnika przyrody, Jaskini Trzech Oczu
  • Kurort Boca Chica
  • Podwodny Park Narodowy La Caleta, słynący z wraków statków i raf koralowych
  • San Pedro de Macoriza: ten mały port jest uważany za miejsce narodzin rumu
  • Wyspy Catalina i Saona

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...