ładowanie...
Leć to Santo domingo

Wycieczki to Santo domingo

 • Bez wizy

Miasto wiecznego lata z kolonialną architekturą i burzliwą historią - to właśnie pojawia się przed tymi, którzy wykupili wycieczki do Santo Domingo, wyjątkowej stolicy Dominikany.

  Dojazd własny Santo domingo

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Santo domingo

  • Dominikańskie Peso
  • Język Hiszpański

  Informacje ogólne

  Założone pod koniec XV wieku miasto znajduje się w południowo-wschodniej części wyspy Haiti, na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Santo Domingo uzyskało status stolicy w połowie XIX wieku. Dziś jest największym i najbogatszym w zabytki historyczne i kulturowe miastem Republiki Dominikańskiej.

  Rzeka Osama, przepływająca przez całe miasto, dzieli je na dwie części, przy czym część zachodnia przyciąga turystów znacznie bardziej niż część wschodnia. To właśnie w zachodniej części miasta znajduje się Strefa Kolonialna z najlepszymi zabytkami architektury, centrami handlowymi i elitarnymi restauracjami.

  Klimat

  Dzięki tropikalnemu klimatowi wakacje w Santo Domingo są komfortowe przez cały rok. Temperatura powietrza tutaj nigdy nie spada poniżej +24/+27 °С.

  Co zobaczyć

  Znajomość z miastem warto rozpocząć od jego najstarszej części, która pamięta jeszcze Krzysztofa Kolumba. Tak zwane "Colonial City" - historyczne centrum objęte ochroną UNESCO, to prawdziwa konstelacja atrakcji, wśród których wyróżniają się:

  • Alcázar de Colón - dawny pałac wicekrólów, obecnie muzeum
  • XVI-wieczna katedra jest najstarszą i jedną z najpiękniejszych w Ameryce
  • Panteon Narodowy to dawny neoklasycystyczny kościół, który stał się miejscem spoczynku najważniejszych postaci w Republice Dominikańskiej
  • Osama to XVI-wieczna forteca, która przez wieki blokowała drogę zdobywcom do wnętrza wyspy
  • Puerta del Conde to brama, która niegdyś była częścią fortyfikacji, a obecnie służy jako wejście do Parku Niepodległości.

  Aby zobaczyć miasto kolonialne, warto wykupić wycieczkę do Santo Domingo, ale po jego obejrzeniu warto poświęcić czas na inne ciekawe miejsca. Na przykład Latarnia Kolumba, w której spoczywają prochy wielkiego odkrywcy, lub park Mirador el Este i nabrzeże Malecon.

  Największe atrakcje turystyczne

  ACUARIO NACIONAL

  To jedno z największych akwariów na Karaibach. Mieszka tu około 250 gatunków zwierząt morskich i słodkowodnych. Jedną z najbardziej popularnych części jest podwodny tunel, gdzie można obserwować przepływające nad głowami rekiny i żółwie.

  PARQUE ZOOLOGICO NACIONAL DOMINICANO

  Jest to jeden z największych ogrodów zoologicznych. Możemy tam zobaczyć ponad 80 gatunków zwierząt, z czego największą część stanowią ssaki i ptaki.

  PARK NARODOWY LOS TRES OJOS

  To fantastyczne  miejsce gdzie wśród gęsto porośniętych lasów tropikalnych znajdziemy jaskinie, a w nich podziemne jeziora. Wpadające przez skalne otwory światło i krystalicznie czysta woda pozwalają dostrzec pływające w nich kolorowe ryby.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...